Yükleniyor...
Buradasınız:  Anasayfa  >  Analiz  >  Güncel Yazı

Kapı: Hz. Ömer

Tarafından   /  12 Ekim 2011  /  67 Yorum

No Gravatar

Kitap yazmaya üç yıl önce başladım. Araştırmalarımın geçmişi 15 yıla dayanıyor. Kitaplarımı okuyanlar fark ediyor. Sorgulayarak ve öğrenerek yazmaya devam ediyorum. Yani sizlerden hiçbir farkım yok. Sadece bir şablon var ve onun hangi dinamiklerle ilerlediğini az çok anlayabiliyorum. Temel kaynaklarım ise Kuran-ı Kerim, Müştak Baba divanı, Yuşa tepesindeki ve Topkapı sarayında bulunan Davud’un kılıcındaki kitabeler. Ayrıca Elmalılı merhumun tefsiri de bana yol gösteriyor.

Başka bir gözle bakmaya gayret ediyorum.

Mesela Kehf suresinde HIZIR yaptığı işlerin iç yüzünü Hz. Musa’ya açıklarken “bu olmuş bitmiş bir iş idi” anlamına gelen “VE KANE” ifadesini kullanıyor. Aynı kavram İsra suresinde İsrail oğullarının başından geçecek olan işler anlatılırken kullanılıyor. Hemen anlaşılıyor. Gelecekte bizim henüz uygulamaya konulmamış sandığımız, GAYB diye bildiğimiz işler aslında olmuş bitmiş şeylerdir. Çünkü Hızır bir işi değiştirmek üzere müdahale edip yeni ve olumlu bir boyut açtığını Hz. Musa’ya anlatıyor.

Aslında GAYB denilen şey, Allah’ın sonsuz kapasitesi içinde bulunan ama henüz uygulamaya koymadığı işleri anlatır. Bilinmeyen kısım aslında bu işlere ait tasarımdır.

İsra suresi 7. Ayet MESCİD kelimesini kullanarak Müslümanların İsrail oğullarına rakip olacağını 1400 yıl öncesinden açıkça söylüyor. Henüz yeni kurulan bir dinamiğin 1433 yıl sonra ulaştığı noktada önce söylediğinin yaşanır olmaya başladığını görüyoruz. İşte GAYB denilen sistemin uygulamaya konulan bu kısmını bize ulaşan bilgi sayesinde böylece öğrenebiliyoruz.

Bir okuyucum “Allah bunları niye anlatıyor?” diye sordu. Bir arkadaşım da “Müştak Baba eğer olmuş bitmiş bir şeyi haber veriyorsa, zaten gerçekleşmiş bulunan şeye ait uyarı ne işe yarar?” diye beni eleştirdi.

İşte bu kısım anlamaya, öğrenmeye çalıştığımız akıl almaz acayip sistemin en şaşırtıcı yönü çünkü kader dediğimiz şey bizim bildiğimiz gibi değişmez ve sabit bir şey değil. Aksine sonsuz ihtimalleri bulunan ve bilinçli müdahaleler ile istenilen yöne doğru ilerletilmesi, kapasitesi içinde mevcut olan bir sistem kader.

Öncelikle şunu bilmeliyiz: Allah hiçbir şekilde sınırlanamaz ve kısıtlanamaz. Dediğini yapar. Yani bir plan yapar, onu bozar, başka bir plan yapar. Onu sorgulayamayız. Bu konu Bakara suresindeki Talut Calut savaşının anlatıldığı ayetlerin sona erdiği yerde bir açıklama olarak veriliyor.

Askerlerin duygularını, yönelişlerini betimleyen ayetler savaşı kazanan tarafı açıkladıktan sonra, bana soru soran arkadaşım gibi insanın kendi kendine şöyle bir soru sorma ihtiyacı ortaya çıkıyor.

Madem savaş gerekli olsun ki Allah sonsuz kapasitesiyle başka bir yol bulamaz mıydı?

Ayet soruya cevap veriyor. Allah insanların bir kısmıyla diğer kısmını uzaklaştırıp kaos ve kargaşayı önlemek üzere bu yolu seçti.

Devam ediyor… Allah ne dilerse onu yapar; onu kısıtlayamaz ve sorgulayamazsın.

Anlıyoruz ki Allah dilediğinde kendi yaptığı kaderi istediği zaman değiştirebilir.

Peki, insanlar değiştirebilir mi?

Planlanmış bulunan ve yürüyen bir kaderin ortaya koyduğu sonuç eğer sonuçlarla karşı karşıya kalanlar tarafından beğenilmezse bu duruma müdahale edilebilir mi?

Hızır konusu işte tam burayı anlatıyor. Beğenilmeyen olmuş bitmiş işler kaderden siliniyor. Geçmişe gidilip gerekli müdahale yapılarak kaderin ilerlemesi makas değiştirilip başka bir düzleme kaydırılıyor.

Hz. Ömer Şam’ı fethetmek üzere Serg şehrinin surları önüne geldiğinde şehirde veba salgını olduğunu öğrendi. Bunun üzerine, ileri gelenleriyle şehre girip girmemek üzere bir toplantı yaptı. Toplantı sonunda şehre girmemenin daha doğru olacağına karar verdiler. O zaman da şimdiki gibi aşırı yurtseverler ordu içinde bulunuyordu. Onlardan birisi, Ebu Ubeyde Cerrah yüksek sesle “Ya Ömer, Allah’ın kaderinden mi kaçıyorsun!” deyince Hz. Ömer ona şöyle cevap verdi. “Evet, Allah’ın bir kaderinden diğerine kaçıyorum.”

Hızır da aynısını yapıyor.

Müştak Baba da aynısını yapın diyor.

“Allah’ın bir kaderinden diğerine geçiş yapın.”

Sonucun kesin olduğunu bildiğiniz hâllerde bunu yapabilirsiniz.

“Eğer işler zaten olup bitmişse uyarıların ne önemi var ki” diyorsanız, size şunu hatırlatırım:

Aslında her şey olmuş bitmiştir. Ama aslında her şey yine başlıyordur. Her ikisi de doğrudur. Başlangıç aynı zamanda sonuçtur.

İşte kader böyle bir şey…

Umutsuzluk hiç yoktur.

Müştak Baba uyarıyor. Allah’ın olmuş bitmiş bir kaderi var.

Allah’ın henüz olmamış bir başka kaderi de var, işinize geleni seçin.

Hz. Ömer’e bağıran dindar ve yurtsever kişi duygusal güçlü bir delil öne sürerek aslında bütün orduyu tehlikeye atabilecek bir kadere karşı inatlaşma öneriyordu.

Hz. Ömer ise akılcı yolu seçip fethi erteleyerek orduyu ve ordunun kaynağı olan İslam milletini koruma altına aldı. Güvenli bir yolu seçip doğru olanı yaptı.

Sonuçlarının veba salgınından daha vahim bir netice ortaya koyabileceğini bize ulaşan gizemli mektuplar aracılığıyla öğrendiğimiz bir kader sistemine gidiyoruz.

Ama hiçbir riski olmayan bir başka kader yolunun mevcut bulunduğunu da bilmeliyiz.

Seçim bizi yönetenlerin ama onları da seçen bizleriz, öyle değil mi? Sonuçta seçimi biz yapmış olacağız; sonuçlarına da tabii ki biz katlanacağız.

Kapıya girmek üzereyiz. Kapının bize neler getireceğini anlamaya çalışıyorum. Veba salgınına açılan bir kapıdan kim girmek ister ki?

Bir seçenek daha var. Şimdiye kadar olduğu gibi kapı kapalı kalmaya devam edebilir.

Öyle günler yaşıyoruz ki şu an bütün bir ulus için her iki kader seçeneği de mevcut ve gündemde. Kapıdan girildiğinde ise giderek bir seçenek devreden çıkacak. Diğer seçeneği güçlendiren gelişmeler yaşanacak.

Zaman 2021 veya 2023 yıllarını gösterdiğinde ise SON ÇIKIŞ imkânına hâlâ sahip olabileceğiz. 2027’den sonra ise geriye dönüş imkânsızlaşacak.

“Kolayı var, önce bir girelim, işimize gelmezse çıkarız” diyenlere “öyle gelişmeler olacak ki asla çıkamazsınız” diyen mektupları göstermeye çalışıyorum.

Şimdi seçeneklerin her ikisi de eşit şansa sahipken niye güvenli yolu seçmiyoruz ki? Seksen yıldır ülkeyi risklerden koruyup rakibe haklı zemin bırakmamış olan sağlam bir yolumuz var.

Görmüyor musunuz? Doğal gibi görünen bütün yaşadıklarımızda üstteki örtünün altından yapaylıklar dışarıya taşıp görünüyorlar.

Ortadoğu’daki Arap baharı göründüğü gibi doğal mı? Tarihin hiçbir devrinde birbirini tetikleyip olgunlaşması iki üç ay içinde meydana gelen bir devrimsel süreç var mı? Önderliği ve ideolojisi bulunmayan, hayalleri olmayan örgütsüz devrim hiç gördünüz mü?

Norveç’teki tek kişilik terör sizce doğal mı?

Aynı güvenlik sistemi içinde kalmaya devam ederek İsrail’e rakip olunduğunda bu duruma ses çıkarılmaması doğal mı?

Son iki aydır azgınlaşmış PKK terörü doğal mı?

PKK’nın yaptığı söylenen Ankara’daki bombalama doğal mı?

Yapay mı bütün bunlar?

Nereden biliyorsunuz?

Evet, bilemiyoruz. İşte o sebeple çekiniyoruz. Biraz ileride bir tuzak olabilir. Aynen veba sonuçları gibi bir tuzak…

Bize “Allah’ın kaderinde mi kaçıyorsun?” diyenlere “evet, öbür kadere kaçıyoruz” diyerek cevap verebiliriz.

Çünkü girilecek olanın sonu iyi görünmüyor.

www.anahtar.tv

67
Kimler Neler Demiş?

avatar
47 Yorum konuları
20 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
30 Yorum yazarları
maxwalkerosman sırınneocengiz buranSezer Son yorum yazarları
  Takip  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
hemicuda
Üye
hemicuda

2012 ve 2023 de iki tane dur var. Diyelimki birinci dur noktasında buna uyuldu ve duruldu.Ya da dur noktalarının birinde.Bu halde sonrası nasıl şekil alıyor hakkında açılama var mı?Sadece olumsuzlukların oluştuğu çatal hakkında mı bilgi var. Şimdi Rusya,İsrail ve Çin’in gelecek ile ilgili geçmişten gelen belgeler hakkında malumat sahibi olduğunu biliyoruz. Mutlaka burdaki konsolosluklar sayesinde(konsoloslukların amaçlarından biride budur o ülkede çıkan her türlü günlük,haftalık gazete,dergi kitap veseaire toplanır incelenir ve rapor edilir)sizin kitabımızın içeriği hakkında İsrail devletinin haberi var(öncesinde de vardı). Şimdi Türklerin Irağa girişine seyirci kalırlar ise gerileme dönemine girecekleri ortaya çıktı ise.Neden bizim kuzey ırağa girişimizi seyredip kendilerine… Devamını Oku »

asil
Ziyaretçi
asil

zaten burada anlatmak istediğide bu,biz ırağa girersek bu gelişmelere seyirci kalmayacak israil ve olacak gelişmeler bizi arada bazı şeylere zorlayacak ve bir daha çıkmamız zorlaşacak……….

DENİZ AŞKIN
Ziyaretçi

Serhat bey yine mükemmel bir konuyu ele aldınız.Herkezin çok merak ettiği İslam alimlerinin bile insanları tatmin edicicevaplar veremediği bir konuya değinmişsiniz.Kaderi açıklamışsınız.Hocam harikasınız.Bazen size hızırın yardım ettiğini düşünmüyorda değilim.Size ilham ettiğini düşünüyorum.Tabi siz araştırmayı çok seven,kültürlü ve zeki olduğunuz için size ilaham ediyor olabilir.Tabi bütün bunlar ALLAH’ın izniyle oluyordur.Şirke düşmeyelim.Hocam size bir sorum olucak.Bakara suresinde 6/7 ayetinde kafirlere gelince onları uyarsanda uyarmasanda birdir.Artık onlar iman etmezler.Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemişti.Onların gözlerinde perde vardır.Onları büyük bir azap beklemektedir.Yasin suresi 7/8/9/10 Andolsun hüküm artık onların aleyhine işlemiştir.Bunun için artık inanmazlar.Biz onların boyunlarına halkalar geçirdik.Çenelerine kadar dayanan halkalar yüzünde başları kalkıktır.Önlerine ve… Devamını Oku »

deniz aşkın
Ziyaretçi

serhat bey değerli bilgileriniz için çok tşk ederiz.sizden bu günde kuantumda tek gözlemci ilkesi ve ALLAHIN FERD ismini öğrenmiş olduk.SAYGILAR.

okan
Ziyaretçi

teşekkürler harika anlatım.ama yanlış hatırlamıyorsam allahın kazasından allahın kaderine olmucakmı hadis?cunku allaha inanma meleklere inanmak kaza ve kadere inanmak diye gidiyor.ordaki anlatımda böyle bliyorum hatta birisi vebaya lanet okuyor peygamber efendımızde dıyorkı lanet okuma o gorevlıdır duası var onu oku der. kader kavramıda bence su sekılde statik ve diamik kader var eğer oyle olmasa dua anlamsız olurdu sonunu yazıyo arasını ınsan belırlıyo.hızır gelir ve yardım eder türkiyeye diyelim.a hızır deprem olur gelir b savas cıkar gelir c musluman saldırısı olur gelir. eger yazılı olmasaydı peygamber ölüm tarıhını tek bılen ınsan olmazdı demek secımlerın araları sonucu degıstırmıyor.müştak baba bence sunu yaptı… Devamını Oku »

Ali
Ziyaretçi

Son kitabınızı okuyan bazı kişiler sizin İsrail yanlısı olduğunuz izlenimine kapılabilir. Anlayamadığım şu: Nasıl oluyorda İsrailoğulları şuan dünyanın kanını içerken bozgunculuk yaparken onlar gazaba uğramıyorda biz uğruyoruz? İnanın bunu hislerimle yazmıyorum. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
Zülkarneyn’in torunlarına selamlar.

galactichanok
Ziyaretçi

serhat bey yazılarınızı ilgiyle izliorum…bu kaos ortamında başımıza gelecekler yakın gibi görünüor.size farklı bir konuda sorum var;biliyorsunuz tarihte halid bin velid denilen bir komutan vardı,hiç onunla ilgili bir bulgunuz varmı??araştırdınızmı,görüşmek üzere galaksinin güzelliği sizinle olsun..

okan
Ziyaretçi

🙂 benim yazdıklarımda sorun var heralde okunmuyor görünmüyor 🙂 .allah rövanş verir israili bir kere nebukadnezar la sildi.buyuzden matrixteki geminin adıda nebukadnezar nabuko projeside bunla ılgılı.2. şansı her zaman tanır ve nebukadnezar müslüman bile deıldı.benım o kulum der.gerektıgınde musluman olmayan bırındende destek alınabılıyo demekki.üst ast kavramı değil ongoru şu ise isa gelıp ısraılı vaftiz edıcek kutsucak ve tum ısraıllıler oraya donucek..suleyman yıldızı muhuru davud yıldızı semavi dinlerden çok cok once kullanılmıstır.ama daha dogrusu oktagramdır.8 köşeli olan.bakın parti binalarından türki cumhuriyetlere hepsınde bu kullanılır.

mehmet
Ziyaretçi

serhat bey sizi habertürk de izledim,Hızır(a.s)ve Zülkarneyn(a.s)hakkında söylediklerinizde birçok eksikleriniz var,ilgili başka birçok ayetlerde var,tam bir bilgi ile anlatamadığınızdan çelişkiler var,yecüc ve mecüc uzaylı varlıklardır,daha önceleri uzaylılara inanmıyordum ama kur’anda bunların olduğunu anladım,ayetlerde geçen başlangıçta yaratılan ve tekrarlanan,sonra tekrarlanan yedi ayet ile bağlantı sağlamamışsınız.

Hasan Ellialtı
Ziyaretçi

Serhat Bey, Sitedeki siz ve diğer değerli yazarların katıldığı programların videolarının oluşturduğu arşiv bölümü istiyoruz. Saygılarımla.

hemicuda
Üye
hemicuda

An itibari ile Kuzey Irağa Türk ordusu kara harekatı başlattı…Reuters

semih
Ziyaretçi

her işin bir bencesi var.. ben o bence bölümünden giriş yapacam… çok nadir olaylar hariç kader her gün düzenlenmekte. hatta her an. şimdi hayatı bir yol. bizim yaptıklarımızı o yolda bir araç yoldaki levhaları da müştak baba hz nin ve diğer bilgileri bir gelecek levhası sayarsak…. Yolda bir levha gördünüz..sarı ışıklı yanıp sönüyor. diyor ki 30 km düş yolda çalışma var. eğer düşülmezse birazdan sadece bir kaç km sonra başına çok acayip işler gelecek.hızın düşürülmediği noktayı müştak baba bize anlatıyor. ama gazdan ayağını çekmek bizim elimizde. aslında zaman sadece insanlar için. kesin olan birşeyler var. gittiğiniz yolda otobanda yol bi… Devamını Oku »

Orhan BABA
Ziyaretçi

ve kapı açıldı! harikasınız Ahmet bey. Konu hakkında yorumlarınızı bekliyoruz. Sizden aldığım bilgiyi arkadaşlarım ile paylaşmıştım. Herkes hayretler içerisinde!siz de Allah dostlarından aldığınız bilgiyi bizimle paşlaştınız. Allah dostlarının işine akıl sır ermiyor.Selamlar saygılar.

hemicuda
Üye
hemicuda

Bence kapı açılmadı kapı aralandı.Süleymaniye kentine girmeden(Hz.Yunus)kapı açılmış sayılmaz.

cihan
Ziyaretçi

henüz kapıyı aralayıp ne var yok diye ardından bakıyorlar şimdilik ihtiyatla.Eğer yazarında dediği gibi,oradaki yerleşik usa ve ırak güçleri girişi kolaylaştırıp yani yollarını açarlarsa kandile hatta daha bağdata kadar yolları var demektir…ki açılacak olursa gidişat belli demektir.
Hısır a.s. için olağanüstü insan tanımlaması yapılmış.Evet o bir “insan”,olağanüstülüğü ise bize göre öyle.Bir de kendimize bakalım,onun gibi insanmıyız,yoksa insana mı benziyoruz…..

DENİZ AŞKIN
Ziyaretçi

bence 27 kasımdan önce kapı aralandı.K.ırağa erken girdik.Artık bundan sonra neler olacak onu bekliyeceğiz.Ama görünen köy kılavuz istemiyor.Bence Müştak babanın dedikleri bir bir çıkacak.

Cihan
Ziyaretçi

Şimdilik yem yutulmadı birliklerin büyük kısmı geri döndü.Kapıdan içeriye bakılıyor şimdilik dedik.
Ellerindeki pkk yemini kullandılar ama dişimizin
kovuğuna yetmez misali yemi yemedik.Ama bu hiç bir zaman yemeyeceğimiz anlamına gelmiyor.Düşman daha
çekici yemler sunacak önümüze ve her balık ne kadar
kuşkucu yaklaşırsa yaklaşsın,elbet yeme atılacaktır.
İnşallah böyle olmaz diyoruz ama patlama eşiğine ulaştığımız vakit işler ters yola girmiş olacak.
şimdilik bile olsa başbakanın bazı niyetlerin farkın-
da olduğunu ve dahası bilgili olduğunu düşündürüyor.
Bu yüzden acele etmeyerek en iyisini yapıyor.Ama denildiği gibi 27 kasım geri dönülmez yolun başlangı-
cı olacaksa allah yardımcımız olsun….

hemicuda
Üye
hemicuda

Yem falan değil bu bir proje.

USA Sene sonu itibari ile bütün savaşan birliklerinin çekilmesini tamamlayacak.

Bu durum neticesinde Kuzey Irak’da bulunan Kürt bölgesini Irak’lı araplardan ve çevre ülkelerinden(İran,Suriye)kim koruyacak?

Kuzey Irak Kürt bölgesini USA çekildikten sonra korumak için birine ihtiyaç var.

Bu masa başında karar verilmiş bir proje tabi bunun pazarlığı var.Karşılığında birşeyler alacaz.Kuzey Irak’da USA’nın karakol görevi görüp Türk askerinin canını koyacaksak enerji ihtiyacımızı karşılayacak anlaşmalar olacak.

Tabi bunun içinde bir bahane gerek ben gittim benim yerime sen gel gir olmayacağı için.Bu bahane de PKK.

Son 24 şehit verilen operasyonu PKK kisvesi altında eğitimli askerlerin yaptığını dünya alem biliyor zaten.

Cihan
Ziyaretçi

Bu bir yem değil dedin pkk için bu bir projedir.. USA yerleşik güçleri yıl sonuna doğru çekilince yerini türkiyeye bırakacağını söylüyorsun.Bir takım anlaşmalardan pazarlıklardan bahsediyorsun. Bu kadar gizli işlerin içinde ben de varım dersen artık tam olacak gibime geliyor.Af buyur lakin sanki gizli kapaklı yapılan bütün işlerin ardını biliyor gibi konuşman sana ne sağlayacak.Ha, eğer bunlar benim düşüncem diyorsan orası başka,yok değilse bu kaynakları nereden öğrendin.24 şehidin ardındaki sırrı eğitimli askerlerin yaptığını söyleyerek büyük bir sansasyona imza atıyor gibisin.Sana göre bunu sağır sultan bile duymuştur.Dünya alem zaten biliyor.Söylesene,bunca istihbaratı MİT2ten falan mı aldın yoksa ???? USA birlikleri nasıl olsa yerini… Devamını Oku »

hemicuda
Üye
hemicuda

Türkiye’nin Kuzey Irağa girmesi kimin işine gelir? Önce şunu bilelim Türkiye kafasına göre bir takım haklı sebepler göstererek bile Kuzey Irağa kalıcı şekilde giremez. İran;Bölgenin lider devletlerinden çoğrafyası bizim iki katımız ve arkasında Rusya var.(Bu arada Ruslar Suriye limanlarına yerleştiler,Rus donanmasıda Akdenizde tur atıyor Uçak gemisi dahil.Valla gizli bilgi değil)İran’ın mezhebi Şii bizim Sunni,biz Amerika’nın kankasıyız İran’ın baş düşmanı,İran’ın Kuzeyine aşağı Azerbaycan denir ve nüfusunun %60 oranı Azeridir kısaca bölgede senin güçlenmen İran’ın işine gelmez.Bu yüzden Türkiye’nin kalıcı şekilde Kuzey Irağa girmesini İran istemez.Bunu Rusya’da istemez,Suriye hiç istemez(adamı devirmeye çalışıyorsun).Ki bu aralar Çin ortadoğuda aktifleşmeye başladı İran’a destek vererek. Bizim… Devamını Oku »

Ömer Can Talu
Yönetici

Buda güzel bir tespit. Realist olarak bakarsak yorum çok temiz. Fakat benim aklımda X faktör var. Eğer büyük bir X faktör çıkarda Türkiyenin oraya girişindeki engelleri ortadan kaldırırsa işte ozaman iş değişir.. Tabiki benim söylediğim bir varsayım.

Cihan
Ziyaretçi

K.Irak’a kalıcı yada geçici olarak girmekten sözetmedim.Durduk yerde veya pkk yüzünden bile oraya tamamıyla girip yerleşmesinide USA olduğu için beklemiyorum.Bu arada herşeyin mümkün olmasını da gözardı etmedim.Bir bakmışsın,hadi ben gidiyorum eyvallah,yerime sen yerleş demeleride mümkündür elbette.Gidişata göre bir takım numaralar dönecek ya ortada,neden olmasın. Önceki yazında bazı muğlak ifadelerini daha somutlaştırman açısından bu bilgileri nasıl edindiğini sormuştum.Biraz daha açıklayıcı yazabilirsin. USA müttefikimiz olarak görünmekle beraber paranın öteki yüzünü de bakmak lazım.Oraya baktığında gizli kapaklı neler döndüğünü görebilirsin.USA belki de bizden daha çok müttefiktir İsrail ile…ki orası kesin.USA kendine daha iyi bir zemin oluştursa eminim İran’ı vurmak için yarını beklemez.Irak’ı vurmak… Devamını Oku »

Stormchaser
Ziyaretçi

merhaba ahmet bey, sizi ve yazdiklarinizi cok yakindan takip ediyorum. Yazip soylediginiz seylerin emareleri gittikce daha guclu bir sekilde ortaya cikiyor. Benim merak ettigim iraka giris ve akabinde istanbulun baskent ilan edilmesi. Bakalim nasil bir motivasyon 1 sene icerisinde istanbulun baskent ilan edilmesine yol acacak? Bu kanimca cok olasi gorunmuyor ama bekleyip gorecegiz.

Ömer Can Talu
Yönetici

Herşey o kadar hızlı gelişiyor ki.. 1 gün değil 1 saatte bile gündem 180 derece dönebiliyor; sadece Türkiye için değil dünya içinde geçerli bu.

memet
Ziyaretçi

merhabalar, serhat bey kitaplarında yorumunu katmıştır illa olaylar o şekilde olacak diye bir şey yok herkes kafadan bir şey söylüyor fazla kasılmaya gerek yok. ALLAH ZALİMLERİN PLANLARINI BOŞA ÇIKARIR.Biz kendimize bakmalıyız kendimize çeki düzen vermek zorundayız kurandada yazar bir millet kendi durumunu değiştirmedikçe bende onların durumlarını değiştirmem diyor yani fazla söze gerek yok

kader_dursun@mynet.com
Ziyaretçi

selamlar sizi takip ediyorum ve inanıyorum müştak babayı nasıl keşfetiniz hangi dille yazmış ve bizde ulaşabilirmiyizbu şiirlere eski yazılara meraklıyım

hemicuda
Üye
hemicuda

Cevapla ikonu aktif değil burdan devam ediyorum,

Zaten Amerika bizim müttefikimiz derken hükümeti kast ederek konuştum dediğinde haklısın bizim müttefikimiz hiç bir zaman olmadı.Lozanı hala tanımayan adamdan bahsediyoruz neticede.

Bir kaç link ve adam ismi veririm ama daha önce koydum site politika olarak uygun görmüyor yayınlamadılar.

Alper
Ziyaretçi

Eger kapi 27 Kasimda acilacaksa,ozamana kadar PKK dan yine büyük bir eylem bekleyebiliriz,büyük bir capta eylemden sonraki gelisen zaman icinde TSK iraka girecektir.Gercegi en iyi Allah bilir ama önümüzdeki günlerde Bolca sehit haberini görecegiz.Hakkimizda hayirlisi Kaderi ancak DUA degistir,bol bol Dua edelim insallah.

hemicuda
Üye
hemicuda

Ne yazık ki durum bu.

Suriye ile ilgili gelişmelerde PKK şıkkının haricinde olaylara yön verebilir.Bu zor bir ihtimal olmakla beraber(dünya savaşını tetikler batı/slav-sunni/şii).

Müştak Baba’nın başkentin İstanbul’a taşınma öngörüsünüde düşünürsek PKK bu gelişme için hafif kalır.

İlluminati sitesindeki 7 Aralık geri sayımınıda hafife almayanlardanım onlarında geleceğe ait geçmişten gelen belgelere vakıf olduğundan eminim.Yedi sene öncesinden ikiz kulelere giren uçakları resmetmek kehanet ile olacak şey değil.

İlluminati card diye arama motoruna yazarsanız görürsünüz.

hemicuda
Üye
hemicuda

Esad muhalefet ile Arap Birliği’nin önerisi çevrevesinde anlaşmaya varırsa(Suud-i Arabistan Müslüman Kardeşlerin Arap yarımadasında güçlenmesini istemez) U.S.A’nın Libya ve Mısır gibi Suriye’yi içerden devirme olasılığı kalkar.

Geriye tek yol kalır direkt müdahele.

Verilmesi gereken cevap U.S.A buna yeltenir mi yeltenmez mi?

Yeltenirse taşaron kullanır mı?(İsrail ve Türkiye hükümetleri U.S.A’nın bölge müttefikleri).

hemicuda
Üye
hemicuda

Müştak Baba,

İsrail ile Türkiye’nin bölgesel bir savaşta müttefik olacağına dair ip uçları da vermiş mi diye bayağı merak ediyorum son gelişmeler yüzünden.

Cihan
Ziyaretçi

Hiç biri değil, fakat kafaları kurcalayan soru,yuşa tepesindeki şu büyük tabut yoksa gelecekten getirilmiş bir zaman makinesimidir ?

hemicuda
Üye
hemicuda

Bu sandık gelecekten gelen bir zaman makinesi ise, Bunu biz(Serhat Bey’in Müştak Baba’yı incelemesi sayesinde duyduk)biliyorsak bu gerçeği İsrailoğulları,Ruslar çoktan beridir biliyorlar manasına gelir. Muştak Baba divanında bunları şifreledi ise mutlaka İsrailoğullarından birileride aynı metodlar ile şifrelemiş halkına bu mesajı vermiştir. Süleyman’ın kılıcı çoktan Ruslar tarafından deşifre edilmiştir. Müştak Baba iki yerde dur diyerek aslında buna uyulması halinde kendi şablonunu lağvetmektedir.Yani istenilirse geleceği olduğundan farklı yapmak mümkündür. Bunu bilen Ruslar(Hadi İsrailoğulları hırslarına yeniliyorlar geri yürümek zorunda kalıyorlar)yani geçmişten gelen belgeler ile geleceği bilenler neden bir köşeye geçip kendi alehlerine olacak olan adımları seyretsinler Türkiye’nin Kuzey Irağa girmesini paşa paşa seyretsinler.… Devamını Oku »

Cihan
Ziyaretçi

Rusların bu işle ne ilgisi var bilmem.Davutun kılıcını nasıl deşifre ettiklerini de bilmem.Edebileceklerini de zannetmem.Hem yazarın kitapları böylesine açıklayıcıyken çok gereksiz.Üstelik kutsal sandığın yeri de tam olarak yazılmış.Böyle bir katalizör faktör (hızlandırıcı) var iken kimse başka uzun yollara vakit ayırmak istemez.İsrail şimdi bu konuda nasıl bir yol izleyeceğine dair bir fikir edinmiştir.Kendileri olmasa bize bizim hükümetimize sandığı buldurup çıkartıp sonra da bize aittir diye geri alabilirler.Halbuki şimdiye kadar kimsenin bilmediği bir yeri tarif etmek kadar yanlış birşey olabilirmi? Madem ki bu sandık İsrailoğulları için yararlı,bizim içinde zararlı bir alettir….

hemicuda
Üye
hemicuda

Valla Serhat Bey bir tv programında Rusların ve israil’in bu tür belgeler ile uzun süredir ilgilendiğini söyledi. Zaten Rusların telekinesi ve parapsikolojik olaylar üstüne 1950 lerden beri çalışmalar yaptığını biliyoruz. Kabala denilen olay en eski şifreleme Tevrat öncesi Talmud zamanlarından beri var.Değil Müştak Baba İslam alemi ortada yok iken adamlar bu tür şifrelemeye hakimdiler. Hitlerin de kutsal kaseyi aradığını biliyoruz. Süleyman’ın kılıcının her yerde fotoğrafı var,keza Yuşa tepesindeki yazıtlarda gizli saklı değil alenen sergileniyor.İbranice Arapçaya çok yakın bir lisan. Eğer sandık dendiği gibi Ayasofyada ise ki başka iddalarda var (Keldanice kayıtlarda yeri aşka yer olarak gösteriliyor.Mete Akıncı).Ayasofya Ortodoks alemi için… Devamını Oku »

Stormchaser
Ziyaretçi
Stormchaser

Ben bu hizir olayini tam anlamadim eger duzeltilecek bir yanlis varsa evvela hitlerin soykirimdan once yok edilmesi gerekirdi demek ki her sey o kadar basit degil. Elbette tanrinin gucu her seye yeter ama tarihin akisina niye mudahale edilsin ki onemli olan ozgur iradedir…ben israilogullarinin yeryuzunde 2 kere bozgunculuk yapip 2 kere buyuk yukselis yasadiklarina inaniyorum ki bunlarda 2 dunya savasidir. Nasil mi derseniz savasin sonuclarinin kimin isine en cok yaradigini gormek kadar kolaydir bu. Hic yoktan bir devlet ve millet kurmak koca bir imparatorlugun cikmesi ve feda edilen 5 milyon yahudi ile mumkun olmustur

Hasan Ellialtı
Ziyaretçi

Serhat Bey, Öngörüleriniz gerçekleşiyor sanırım. Türk hükümeti ABD nin gazıyla ve toplumu manüple etmesi sonucu Suriyeye müdahalenin eşiğinde. Toplumdaki havadan anladığım kadarıyla hükümetin gittiği yanlış yönde olanca gücüyle desteklenmekte. Suriyeye giren Türkiyenin bu bölgede uğraşacağı güçler düşünüldüğünde son derece yıkıcı bir adım olacağı kesin. Heleki orada kalıcı olarak kalınma riski düşünüldüğünde.

Cihan
Ziyaretçi

K.Irak’a girecek diye biliyoruz.Suriye şimdilik planda yok…

hemicuda
Üye
hemicuda

Çok az kaldı da…

Müştak Baba savaşın tetiklediği bir iç savaştan bahsediyor mu?Hem etnik hem de siyasi iç savaş,biri doğuda diğeri batıda aynı anda.

hemicuda
Üye
hemicuda

Rusya’nın Suriye’ye konuşlandığını düşünürsek bu saatten sonra Suriye’ye herhangi bir şekilde askeri müdahele yapacak babayiğit zor bulunur.

Hani yüksek atlamada atlet ilk iki hakkında geçemezse son hakkında çıtayı yükseltir son hakkını daha yukarıya taşır ya.Suriye’yi de durum gereği pas geçecekler.Direkt İran’a dalacaklar.

İran’a dalarlar ise İran füze savunma kalkanını vurur.Biz de cevaben ! Kuzey Irağın doğu tarafına girer orda durur çelik çomak oynarız.İran’a cevap mevap veremeyiz.

hemicuda
Üye
hemicuda

Kafa yoruyorum yordukça da kuruyorum Biz Kuzey Irağa PKK’yı bahane ederek ya da bunun gibi tayyare sebepler ile kalıcı olarak girmemize bölge ve dünya dengeleri asla el vermez. Bu tür bir giriş için bölgede süper güçler arasında bir cepheleşme olması gerekir.Anca ondan sonra taraf olarak girebilelim. Müştak Baba’nın dediği gibi İsrail ile karşı karşıya geleceksek demek biz USA,İngiltere,Fransa ve İsrail cephesi ile zıt olmamız gerekir.Başında olmasa bile sonunda karşıt cephede olduğumuz gerçeği çıkıyor. Gene Müştak Baba’nın dediği gibi 20 sene otobanda gider gibi yükseleceksek bu sadece bölgesel müttefiklikler ile olur(İran,Rusya,Suriye). Başlangıçta olan dış politikamız olaylar gelişmeye başladıktan sonra değişen iç… Devamını Oku »

Cihan
Ziyaretçi

Bu güne kadar dünyadaki yahudi mason örgütler tarafından , deyim yerindeyse dünyanın tekerine çomak sokacak türde oyunları sebebiyle , çok değişik mecralara yol almaya başladık.Unutmayın; fransız devrimi masonların desteği ile oldu.Amerikanın kurulma macerası masonların desteği iledir.Keza Osmanlıların yıkılışı da yine onlar yüzündendir.Ve dünyadaki bir çok savaş da onların planladıkları olaylar neticesinde gelişmektedir.Yeni dünya düzeninin bütün ihalesi onlar üzerinde maalesef.Kendilerinin yoluna çomak sokacak olanlarında hayatı tehlikeye giriyor haliyle.Zamanında amerika başkanı Kennedy laf olsun diye onlar tarafından ekarte edilmedi.Şimdi, Müstak babanın kehanetindeki gibi bir yükselişe geçecek ise Türkiye, bu gizli örgüt muhakkak suretle bunun önünü almaya çalışacakdır..Çünkü böyle yapmazlar ise yüzyıllar öncesinden… Devamını Oku »

hemicuda
Üye
hemicuda

Müştak Baba’ya göre 27 Ocak civari Kuzey Irağa gireceksek demek öncesinde bir şey patlak verecek.Muhtemelen bu İran’a müdahele olmalı.

hemicuda
Üye
hemicuda

Arap Birliği gözlemcilerini Suriye’den çekiyor…Müdahele an meselesi.

27 Kasım tarihine 65 gün eklersek Ocak ayı sonuna denk gelir.

Bir yılın gerçekte 365 gün 6 saat’den yaklaşık 12 dakika kısa olduğunu düşünürsek 120 yılık sürede 1 gün gibi sapma söz konusu olur ki bu da 65 günlük sürenin üzerine bir kaç gün eklemeyi gerektirebilir?

hemicuda
Üye
hemicuda

Benim Serhat Bey’e güvenim tam.Çünkü mesnetsiz yorum koymuyor.

Eğer olaylar öne sürülen savlar gibi gerçekleşmez ise gelecekte zaman makinasının icat edilmediğini bu da Kuran’ın deli saçması olduğu gerçeğini ortaya çıkar ki bunun böyle olacağına ihtimal vermek dahi imkansızdır.

Sadece bir yerde standart sapma söz konusu olabilir mutlaka kapı açılacaktır üstelik öngörülen sürelerde henüz nihayete ermedi.

Cihan
Ziyaretçi

Sanırım olaylara bir de şöyle bakmak gerekebilir.Bakmak istemeyen için üzerine alınmasına gerek yok elbette.Ama demek istediğim şey, Müştak babanın kerametleri üzerinden bir takım hesaplamalar ve yorumlar yapan yazarın bulduğu 1 muharrem üzerinden, sonraki 65 gün ve sonrası sözkonusu olmuştur.Buna göre ,eğer halen neden birşeyler olmadı türünden düşünen varsa,biraz daha bekleyin derim.Eğer böyle birşey varsa,tam o zamana geldik.Şimdi,1 muharrem itibariyle kapının açılacağı söyleniyorsa bu ancak,ortamın hazırlanıp bir takım sebebler yaratılmak suretiyle sonuca gidilecek olmasıdır.İlk 65 günde bu dediğim sebebler hazırlandı değilmi?mesela neler oldu.Öncelikle USA güçlerinin önemli birliklerinin çoğu geri çekildi.Irak’taki bölgesel çatışmalar ise malumunuz:şii-sünni çekişmesi yaşanıyor.Türkmenlere baskı yapılıyor..gibi bir sürü sebebler… Devamını Oku »

Abdullah
Ziyaretçi
Abdullah

Serhat hocam artık birkaç kelamda sizin yazmanız gerekmezmi??

ahmet
Ziyaretçi
ahmet

27 Kasım’ı 65 günden fazla geçti. Kuzey Irak’a girmiş değiliz.

Hızır yoksa tarihin akışını mı değiştirdi? 🙂

amor
Ziyaretçi
amor

Gayb ı bir tek ALLAH bilir dostlar,kadere inancınız tam olsun,serhat kardeşimizide kitaplarının sadece 2012 de çıkanı hariç hepsine göz gezdirmiş bi okuru olarak,bizlere güzel,heyecan verici duygular yaşattığı için emeğine sağlık diyorum

semih
Ziyaretçi

galiba olaylar zinciri başlıyor.

zaman meftununda ufacık bir sapma ile

MSD
Ziyaretçi
MSD

Serhat Bey’ in “İstanbul Yeniden Başkent Olacak” isimli kitabında, 2012 yılında ‘İstanbul’ un yeniden başkent olacağı’ve ‘ kuzey Irak’ ın referandumla Türkiye’ ye dahil olacağı’ yönünde çıkarsamalar vardı. Acaba halen görüşlerini korumakta mı? Malum 2012′ nin 8. ayına gelmiş bulunmaktayız…

sevda duman
Ziyaretçi
sevda duman

Selam Serhat bey,benim anlamadığım neden hep bu gizli esrarlı işler İsrailoğullarının etrafında dönüyor?Yani bu adamların özelliği nedir de bu kadar ön plandalar,Kuran da bile o kadar çok bahsediliyor ki onlardan yani dünyada başka ırk mı yok ki hep onlardan bahsediliyor?Yani aslında öyle bir görüntü var ki sanki Allah İsrailoğullarına kafayı takmış gibi:)Sürekli ya onları uyarıyor ya onları cezalandırıyor ya yardım ediyor ya da ödüllendiriyor!Yani aslında bence adamlar kendilerini özel görmekte haklılar ben de Yahudi olsam ben de kendimi özel görürdüm herhalde bu durumda.Üstelik çok da zekiler,Yani Allah’ın onlarla farklı bir bağı var biraz bu konuda araştırma yapsanız aslında NEDEN İSRAİLOĞUULARI… Devamını Oku »

Sezer
Ziyaretçi
Sezer

Yazarın Zülkarneyn kitabını okudum..enteresan bir bakış açısı var..ancak kuvvetle muhtemel olumsuz misyonu temsil eden ve kendisine Müslüman gibi görünen kötü cinlerin tesirinde oluşmuş fikirlerle dolu bir eser yazarak aslında kendisi tuzağa düşüyor..Çünkü işin başı İslam direği Namaz ve zirvesinin Cihad olduğunu söyleyen Peygamberimiz (s.a.v) hadisiyle çelişiyor..Allah Kur’an da anlamı apaçık olan muhkem ayetler olduğu gibi birden çok anlama sahip olabilecek müteşabih ayetler olduğunu…kalplerinde eğrilik olanların müteşabih ayetleri alarak tevil etmeye çalıştığı oysa müteşabih ayetlerin muhkem ayetler ışığında değerlendirilmesi gerektiğini ve en doğru yolunda bu olduğu uyarısını yapıyor…çok bilgili olduğunu düşündüğüm yazarın bu konuda tuzağa düştüğüne inanıyorum…ister istemez olumsuz güçlere yardım… Devamını Oku »

cengiz buran
Ziyaretçi
cengiz buran

serhat bey, kitabınızı zevkle okuyorum. 200. sayfadaki hükümdar bölümündeyim. bu bölümde ZALİM KRAL’IN SAĞLAM BİR GEMİYİ (İFADENİZE GÖRE DEVLETİ) ZORLA GASPETMESİNDEN BAHSEDİLİYOR VE BU İŞİN HIZIR TARAFINDAN MÜDAHALE EDİLMEDEN ÖNCE OLMUŞ BİTMİŞ YAŞANMIŞ BİR ŞEY OLDUĞUNU SÖYLÜYORSUNUZ. BU ZALİM KRAL; HIZIR’IN KADERE MÜDAHALESİ OLMADAN, ÇOK GÜNAHLAR İŞLEMİŞ, BİRÇOK KİŞİYE KIYMIŞ BİRİSİ. BURAYA KADAR CEHENNEMLİK DİYEBİLİRİZ.

SONRA KADERE MÜDAHALE GERÇEKLEŞİYOR. DOLAYISIYLA BU ZALİM KRAL, YA ORTADAN KALKIYOR YA DA SIRADAN BİR KİŞİ OLUYOR. İŞTE SORUM BURADA; KADERE MÜDAHALE EDİLİNCE BU ZALİM KRAL GÜNAHSIZ MI OLDU?????? ne düşünüyorsunuz….

neo
Ziyaretçi
neo

Cengiz Buran Kardeşim selam,Öncelikle bende senin paylaştığın bir fikir için kendi fikrimi söyleyeceğim,çok güzel mantık yürütmüşsün,Adem fawerin Olasılıksız isimli kitabını okumuştum,sonra epey düşündüm,bir kaç alim dinledim ve denilen şuydu,Hayat veri bilgiler topluluğu ve biz insanlarında onu algı yolu ile sınırlandırılmış şekilde yaşadığı düşünülürse, ve bir benzetme daha yapılıyor,deniyorki farzedinki hayat bir cd içinde kayıtlı olsun bir bireyin yada tüm insanların başına bir an içerisinde yaşayacağı bir olayı bir çok olasılık tetiklesin,birey sadece yaşadığı ve algıladığı anı yaşamış olacak ama diğer yaşayabileceği birçok olasılık ise ona hiç görünmeden ortadan geçmiş dediğimiz yöne akacak.ama biz yaşamadık diye onlar orada değildi değil.Dolayısı ie… Devamını Oku »

osman sırın
Ziyaretçi
osman sırın

tarıhe bakarsak bugun 2013 ve yırmı eylul…gerıye dogru yorumları okudugumda guzel bır mantık yolculugu yapılmıs ve ıcınde bır suru varsayımlar yurutulmustur.. gaybı sadece allah bılır..mustak baba konusunun abartıldıgını dusunuyorum..velı bır zat olabılır.ebcet hesaplarının bıze neyı nereye kadar dogru gosterebılecegıne guvenmemek gerek.kı hala ıragı zaptedemedık..kuranı layıgıyle anlamamızın zor oldugu kanısındayım.mutlaka allah kelamıdır..ve allah ısraılogullarından bahsederken bunu bıze ogut manasında anlatıyor.zıra her bolgece bır kavım ve onların helakını dusundugumuzde bu bır agacın bır yapragı konumundadır..ve sonunda kaybedeceklerını yıne kurandan anlayabılıyoruz.hıcbır teorı ve mantıkla ters dusmeyen ve 1400 yıldan bu yana o zamanda bılınemeyecek bırcok seyı bıze farkettıren bu essız kıtap;bencebundada yanılmıyordur.kader her… Devamını Oku »

hemicuda
Üye
hemicuda

Putin Hızır olabiliir mi ?

maxwalker
Ziyaretçi
maxwalker

Serhat Bey, maalesef suriyede tuzak olan el-bab a (kapı) girildi. Korkarımki bataklığa saplanmış durumdayız. Liderlerin geri dönüşü yok açıklamalarından sonra.

Bunlar da ilgini çekebilir

Yüzde 10 “Ses Kes”

Devamını Oku →