Yükleniyor...
Buradasınız:  Anasayfa  >  Çalar Saat  >  Güncel Yazı

Çalar Saat Programı İkinci Bölümü

Tarafından   /  10 Mayıs 2012  /  5 Yorum

No Gravatar

Araştırmacı-Yazar Hamza YARDIMCIOĞLU’nun hazırlayıp sunduğu “Gizli Dosyalar” programının internet ortamında daha özgün ve özgürleştirilmiş versiyonu olan “Çalar Saat”in yeni bölümü yayınlandı. Bu bölümde Serhat Ahmet Tan ile “Zaman, Zamanda yolculuk, Big Bang, Hızır ve Zülkarneyn” gibi konular üzerine söyleşi yapıldı. Siz değerli takipçilerimize sunar, iyi seyirler dileriz.

Çalar Saat Programı İkinci Bölüm


 

Çalar Saat Birinci Bölümüne buradan ulaşabilirsiniz.

5
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
5 Yorum yazarları
YRDNR GLMSRsemihÖmer Özenmetin bulunilhami Son yorum yazarları
  Takip  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ilhami
Ziyaretçi

Teşekkürler.. bir dahakine daha uzun bekliyoruz.. selamlar..

metin bulun
Ziyaretçi
metin bulun

serhat beyin kitaplarını okuyup değerlendirme yapmıştım, kendimce…Burada da bahsedildiği gibi zaman mekana direkt bağlıdır…Yani mekan olmayan yerde zamandan söz edilemez…Aslında zaman kişiye göre görecelidir…Yani zaman aslı gözlemleyenin tesbitine göre var kabul edilen bir kabulleniştir…Mekandaki değişkenler zamanın ve dolayısıyla o değişkenleri algılayan bilincin yorumlamasıyla vardır…Şöyle düşünebiliriz bir mekanda bulunuyoruz ve içi boş hiçbir şey yok, bu mekanın herşeyi sabit…Burada zaman nasıl ölçülür? dahası nasıl anlaşılır ? Belki sadece kendimizdeki bedenimizdeki değişiklikten yaşlandığımızdan uzun bir sürede zamanın olduğunu anlarız…Aslında mikro ve makro yapıda hareket durduğunda o zaman zaman sıfır olur ve yok olur…O takdirde mekanın ve mikro yapının oluşturduğu makro yapılar çöker…Kısacası… Devamını Oku »

Ömer Özen
Ziyaretçi
Ömer Özen

Ben daha önceleri de bu sitede benzer konulara yine aşağıdaki yapacağım yorumu yapmıştım, tekrarlamak istiyorum, zira tehlikeli bir konu bu zamanda yolculuğa inanma meselesi, tabi bu benim yorumum… Şöyle ki; Eğer biz bu tarz konulardaki düşüncelerimizi, fikir yürütmelerimizi İslami temele oturtmaz isek çok farklı yerlerde uzaklarda bulabiliriz kendimizi Allah korusun…Kanaat-i acizemce zamanda yolculuk yapılamaz, daha açık ifade ile olmuş bitmiş bir olaya müdahale edilemez.. Çünkü bu imtihan sırrına aykırıdır, bu dünya imtihan sırrı üzerine kuruludur. Eğer zaman içersinde yolculuk yapıp müdahalede bulunup, sonuçların değiştirebileceğini kabul edersek, Şeytan Aleyhillane’nin ilk başta Allah’a asi olmasını nereye koyacağız ? Biz insanlar eğer gerekli… Devamını Oku »

semih
Ziyaretçi
semih

zamanda yolculuk yada zaman içinde zıplama diyelim bu mutlaka var olmuştur. bunun kuranda hadislerde bir çok açıklaması vardır. en meşhur olanlardan birinden bahsedeyim. istanbulun fethi hakkında olan. constantin feth edilecektir. onu alan ne güzel komutan o asker ne güzel askerdir denir. yani onun haberini Allah nasip etmiştir. şimdi mantık olarak izah etmişsiniz şeytana getirmişsiniz. yani sonsuzlugun olduğu bir noktada var olan olaylar zaman bağlı olarak değiştirilemez. zaman yolculuğunu veya haber almayı veya bir haber göndermeyi milyonlarca örnekle sınırsız şekilde tanımı ve anlatımı yapılabilir. sadece bizim ülkemize has bir özelliktir arkeoloji kazılarını romantizm için yapmak. yani aslında yapılan araştırmalar geçmişi aydınlatmak… Devamını Oku »

YRDNR GLMSR
Ziyaretçi
YRDNR GLMSR

Keşke Çalar Saat Devam Etseymiş
Saygılar:

Bunlar da ilgini çekebilir

Çalar Saat: Osmanlı’da Mason Locaları ve Faaliyetleri

Devamını Oku →