Yükleniyor...
Buradasınız:  Anasayfa  >  Manşet Haberler  >  Güncel Yazı

Medyacılar Müzik Yaparsa: Babil

Tarafından   /  21 Ocak 2013  /  7 Yorum

No Gravatar

Medya Kafa
 
Medya mensupları, yaptıkları müzikle Siyonizm anlayışını ve sembolizmini gündeme getirdi
 
Anahtar.tv genel yayın yönetmeni Hamza Yardımcıoğlu, Atv Haber’den Uğur Uysal ve TV 24 haber kanalından İlker Özkap, Medya Kafa adında bir müzik grubu kurarak bir klip yayınladı. Grubun ilk parçası olan Babylon yani Türkçe adıyla Babil’in klibi birçok ilginç öğeler içeriyor. Tevrat’ta bahsi geçen ve insanların Allah’a karşı kibirlenerek inşa ettikleri efsanevi Babil kulesinin, klipte, Strasburg’da bulunan bugünkü Avrupa Birliği Parlemento binası olarak tasvir edilmesi bunlardan biri. Grup üyelerinin klipte kullanılacak görüntüler için, yamaç paraşütüyle gökyüzünde uçmalarıysa bu ilginç öğelerden sadece bir diğeri.
Medya Kafa adına, grubun vokalisti ve gitaristi olan Hamza Yardımcıoğlu, Babil’in klibinde anlatmak istedikleri konu hakkında…
“Antik zamanlarda Babil Kulesini inşa edenlerin ilahi bir cezaya çarptırılarak dillerinin farklılaştırılmasından ve böylece ulusların ortaya çıkmasından Tevrat’ta bahsedilir. İnsanların, bilinen tarih öncesi dönemlerde tek bir kavim olduğundan ve dillerin daha sonra farklılaşmasından, Kur’an’da da -Babil detayına girilmeden- bahsedilir. Bugün yeryüzünde Babil ve Eski Mısır’daki kadim ezoterik dinlerin gizli mensupları tarafından yapılandırılmış sistemler bulunuyor. En basitinden, AB Parlamentosu binasının “yeni ve tamamlanmamış” Babil kulesi olarak inşa edildiği çok iyi bilinen bir gerçek. Bu yüzden klipte buranın, New York’taki Birleşmiş Milletler binasının ve Washington DC’nin görüntülerini kullandık. Bu sistemin kurucularının sıklıkla kullandığı “on iki” sembolizmi, her ne kadar Hıristiyanlara ait bir simge gibi görünse de (Hz. İsa’nın on iki havarisinden dolayı) aslında bunun Hıristiyanlıkla hiçbir ilgisi yok. Burada esas olan İsrail (Hz. Yakup) ve on iki oğludur (on iki kabiledir). Ama bunların Yahudilikle de ilgisi yok. Siyonizm adı altında müstakil bir organizasyon söz konusu… Tüm bu yapıların arkasında olan küresel finans odaklarının yakın tarihi incelendiğinde, bunların Osmanlı’nın yıkılmasında ve 1948 yılında İsrail devletinin kurulmasında başrol oynayan aileler olduğu görülür. Biz klipte, bu sitemlerin Paganistik arka planlarına gönderme yapmaya çalıştık.” şeklinde konuştu.
Daha önce Tvnet ekranlarında Gizli Dosyalar adında bir Tv Programı hazırlayıp sunan ve gizemli konulara değinen Yardımcıoğlu, uzun süredir kamuoyunu bu konularda bilgilendirmeye çalıştıklarını ifade etti.
 
Babylon’un sözleri:
 
Let you have a look at Babel, how the sun shine’s gone (Bak güneş hiç doğmaz oldu Babil üstüne)
The clouds are left away, they have been taken with the dreams (Bulutlar bile gitti, hayallerle birlikte alındılar)
You and I no matter if we never know, the four winds blow (Sen ve ben, bilmesek ne fark eder ki, dört rüzgâr esiyor)
Don’t you ever find a way to carry us away, (Bizi buradan uzaklara taşıyacak bir yol bulabilir misin?)
From this moment of the time, to the golden days. (Zamanın şu anından, Altın Günlere)
Once you get the feeling that the world is on fire (Dünyanın ateşte olduğunu hissettiğinde)
Break the walls, walss of Babylon, Babylon (Kır Babil’in duvarlarını!)
Dünya dursa, güneş batsa, gökler kararsa
Bir de baksan, bembeyaz bir sayfa açılsa
Sen ve ben, olmasak ne fark ederdi
Vakit geldi!

 

Haber: Ömer Can TALU

7
Kimler Neler Demiş?

avatar
7 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
7 Yorum yazarları
Yurdanur GÜLÜMSERİlker BatmazhasanKürşad Erkalemin hamza Son yorum yazarları
  Takip  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Uğur
Ziyaretçi

Tebrik ederim, harika bir çalışma olmuş.

Turgut Özkalfa
Ziyaretçi
Turgut Özkalfa

Açıkcası böyle kaliteli bir oluşumdan çeşitli görsel ve yazılı basın aracılığıyla haberdar olmalıydık. Hiçbir iletisi ve anlamı taşımayan sözler yazıp
bilgisayar çıktısı iki tını ile albümlerini tamamlayan birçok hedenin tanıtımı bu gibi kanallarda sıkça yapılırken böyle kaliteli bir oluşumun tanıtımının yapılmaması ya da yetersiz yapılması çok üzücü, öyle sanırım ki günümüz Babil medya ayağını oluşturduklarından da kendileri adına rahatsızlık verici. Allah yolunuzu açık etsin arkadaşlar. Asla pes etmeyin. Doğru adamlar ve doğru işlerin talebi yoğun olmaz, sadece kaliteli insanların takdirine mazhar kalırlar.

emin hamza
Ziyaretçi
emin hamza

ben hamza yardımcıoğlunu uzun zamandır takip ediyorum bu gerçekten hamza yardımcıoğlumu VALLAH şaşırttı beni .müthiş söylemiş bravo…

Kürşad Erkal
Ziyaretçi
Kürşad Erkal

Sevgili Hamza ve Uğur. Sizi birlikte ve böyle güzel bir çalışmayla görmek inanın çok mutlu etti beni. Parçada klipte harika olmuş. Başarılarınızın devamı dileğiyle…

hasan
Ziyaretçi
hasan

çok güzel neden bu kadar az dinlenmiş you tube da:(

İlker Batmaz
Ziyaretçi
İlker Batmaz

Türkiye’de daha önce hakkı verilerek hiçbir zaman yapılamamış olan bu tarzı tam hakkını vererek icrâ etmişsiniz. Çok açık söylüyorum: Taklit ve özenti illetine bulaşmadan Yavuz Çetin gibi bir usta bile Türkçe sözlü blues icrâ etmeyi başaramamıştır. Enstrumandaki ustalık çok ayrı bir konu tabi. Anlatabildim mi bilmiyorum, ama cân-ı gönülden tebrik ediyorum ve yeni klipler ve çalışmalar bekliyorum.

Yurdanur GÜLÜMSER
Ziyaretçi
Yurdanur GÜLÜMSER

Müzikler Harika. Ayrıca “Never Been Without You” ,”Dreams” Manyak Ettin” …Diğerleri. Hepsi Harika müzikler. Diğer müzikler ise bıraz bana ağır geldi. Belkide Klasik gitarı sevdiğim için. Never Been Without You Klip çok güzel olmuş. ( İzlerken İçimin içisi acıdı ). BABYLON ise BENİM BİRİNCİM… Bİr aydır her gün dnliyorum. Her gördüğüm yerde paylaşıyorum.Sayın Hamza YARDIMCIOĞLU, İlker ÖZALP, Uğur UYSAL Harika iş çıkrmışlar ( Bunu yazmaya bile utanıyorum. Nasıl insanlar anlıyamadım . Hemm müzik hem pogram.araştırma. Kendimi ka özürlü olarak görmeye başladım) Hepsi Pırıl, Pırıl. Bu arada A. Ömer YARDIMCOĞLU’nun da emeğine sağlık. Hayranlıkla, beyeni ile izleiğim. ” Zamanın Yolcuları ”… Devamını Oku »

Bunlar da ilgini çekebilir

Yüzde 10 “Ses Kes”

Devamını Oku →