Yazar: 11:23 Manşet Haberler, Özel Haber • 7 Yorum

Medyacılar Müzik Yaparsa: Babil

Medya Kafa
 
Medya mensupları, yaptıkları müzikle Siyonizm anlayışını ve sembolizmini gündeme getirdi
 
Anahtar.tv genel yayın yönetmeni Hamza Yardımcıoğlu, Atv Haber’den Uğur Uysal ve TV 24 haber kanalından İlker Özkap, Medya Kafa adında bir müzik grubu kurarak bir klip yayınladı. Grubun ilk parçası olan Babylon yani Türkçe adıyla Babil’in klibi birçok ilginç öğeler içeriyor. Tevrat’ta bahsi geçen ve insanların Allah’a karşı kibirlenerek inşa ettikleri efsanevi Babil kulesinin, klipte, Strasburg’da bulunan bugünkü Avrupa Birliği Parlemento binası olarak tasvir edilmesi bunlardan biri. Grup üyelerinin klipte kullanılacak görüntüler için, yamaç paraşütüyle gökyüzünde uçmalarıysa bu ilginç öğelerden sadece bir diğeri.
Medya Kafa adına, grubun vokalisti ve gitaristi olan Hamza Yardımcıoğlu, Babil’in klibinde anlatmak istedikleri konu hakkında…
“Antik zamanlarda Babil Kulesini inşa edenlerin ilahi bir cezaya çarptırılarak dillerinin farklılaştırılmasından ve böylece ulusların ortaya çıkmasından Tevrat’ta bahsedilir. İnsanların, bilinen tarih öncesi dönemlerde tek bir kavim olduğundan ve dillerin daha sonra farklılaşmasından, Kur’an’da da -Babil detayına girilmeden- bahsedilir. Bugün yeryüzünde Babil ve Eski Mısır’daki kadim ezoterik dinlerin gizli mensupları tarafından yapılandırılmış sistemler bulunuyor. En basitinden, AB Parlamentosu binasının “yeni ve tamamlanmamış” Babil kulesi olarak inşa edildiği çok iyi bilinen bir gerçek. Bu yüzden klipte buranın, New York’taki Birleşmiş Milletler binasının ve Washington DC’nin görüntülerini kullandık. Bu sistemin kurucularının sıklıkla kullandığı “on iki” sembolizmi, her ne kadar Hıristiyanlara ait bir simge gibi görünse de (Hz. İsa’nın on iki havarisinden dolayı) aslında bunun Hıristiyanlıkla hiçbir ilgisi yok. Burada esas olan İsrail (Hz. Yakup) ve on iki oğludur (on iki kabiledir). Ama bunların Yahudilikle de ilgisi yok. Siyonizm adı altında müstakil bir organizasyon söz konusu… Tüm bu yapıların arkasında olan küresel finans odaklarının yakın tarihi incelendiğinde, bunların Osmanlı’nın yıkılmasında ve 1948 yılında İsrail devletinin kurulmasında başrol oynayan aileler olduğu görülür. Biz klipte, bu sitemlerin Paganistik arka planlarına gönderme yapmaya çalıştık.” şeklinde konuştu.
Daha önce Tvnet ekranlarında Gizli Dosyalar adında bir Tv Programı hazırlayıp sunan ve gizemli konulara değinen Yardımcıoğlu, uzun süredir kamuoyunu bu konularda bilgilendirmeye çalıştıklarını ifade etti.
 
Babylon’un sözleri:
 
Let you have a look at Babel, how the sun shine’s gone (Bak güneş hiç doğmaz oldu Babil üstüne)
The clouds are left away, they have been taken with the dreams (Bulutlar bile gitti, hayallerle birlikte alındılar)
You and I no matter if we never know, the four winds blow (Sen ve ben, bilmesek ne fark eder ki, dört rüzgâr esiyor)
Don’t you ever find a way to carry us away, (Bizi buradan uzaklara taşıyacak bir yol bulabilir misin?)
From this moment of the time, to the golden days. (Zamanın şu anından, Altın Günlere)
Once you get the feeling that the world is on fire (Dünyanın ateşte olduğunu hissettiğinde)
Break the walls, walss of Babylon, Babylon (Kır Babil’in duvarlarını!)
Dünya dursa, güneş batsa, gökler kararsa
Bir de baksan, bembeyaz bir sayfa açılsa
Sen ve ben, olmasak ne fark ederdi
Vakit geldi!
http://www.youtube.com/watch?v=08Sw7LY_USU

 

Haber: Ömer Can TALU

(Visited 152 times, 1 visits today)
Kapat
Yandex.Metrica