Yazar: 16:08 Analiz, Köşe Yazıları, Manşet Haberler • 6 Yorum

Papalık Kehaneti ve İstanbul’un Yıkılışı

Joseph Ratzinger yani Papa 16. Benedict’in 28 Şubatta 2013’te istifa edeceğini ilan etmesinin ardından, dünya çapında tanınan ve Papalık kehanetlerinin sahibi olan Aziz Malachi akıllara geldi.

M.S. 1132-1136 tarihleri arasında Roma Katolik kilisesi başpiskoposu olarak görev yapan Aziz Malachi, 112 tane Papanın geleceğini kehanet etti. Her birine macazi ünvanlar verdi ve onlar hakkında bazı tarifler yaptı. Papa II. Celestine’den 267. Papaya kadar (istifa eden Papa Benedictus), gelen Papalar hakkındaki kehanetlerinin tuttuğuna inanılıyor. Malachi’nin kehanet ettiği 112 papadan 111’i geldi geçti. Geriye son bir tane kaldı. O da ‘Papa 16. Benedict’in yerine gelecek olan kişi. İsmi ne olacak, bilmiyoruz ama Malachi ona “Romalı Peter” ünvanını veriyor. Ve onun döneminde yaşanacak olaylarla ilgili çok ilginç öngörülerde bulunuyor…

“Romalı Peter, koyunlarını musibetlerin içinde otlatacak. Ve bunlar bittiğinde yedi tepeli şehir yıkılacak. Ve korkunç yargıç, onun halkını yargılayacak. Son!”

Malachi’nin mesajı çok dikkat çekici. “Yedi tepeli şehir” İstanbul olarak, “korkunç yargıç” ise kıyamete yakın zamanda geleceğine inanılan Hz. Mehdi olarak yorumlanıyor. Malachi’nin son kehanetinin sırası geldi. Doğru mu, yoksa uydurma mı olduğunu zaman gösterecek.

Hamza Yardımcıoğlu / Anahtar.tv

(Visited 319 times, 1 visits today)
Kapat
Yandex.Metrica