Yazar: 17:43 Bilim, Manşet Haberler, Özel Haber • 10 Yorum

Anahtar.tv, Nasa’nın gizli bilgilerine ulaştı

 

Bir süredir gizemli bir mesele hakkında tartıştığım genç bir anahtarcı, kamuoyunda soru işaretleri uyandıracak bir takım gizli belgeleri elinde bulunduruyordu. Anahtarcının ulaştığı bu dijital belgeler, Nasa’nın gizli serverlarında, adeta bir sır gibi saklanıyor ve çok ilginç bilgileri içinde barındırıyordu

 

Belgelere göre; İsrail’e ait EROS uydusu üzerinden, garip bir tespit yapılmıştı fakat bu çalışma, başlangıçta ABD İçişlerine bağlı USGS adlı jeolojik araştırmalar kurumu tarafından yürütülmüş ve Nasa tarafından COSMOS 2251 uydusu kullanılarak sürdürülmüştü. Bu çalışma “Earth Resoruces Observation” yani “Dünya Kaynaklarını Gözlemleme” adı altında yapılan bir arama çalışmasıydı ve yeraltında gizli bulunan bir şey aranıyordu.

 

1 numaralı görüntü, Suriye’nin kuzeyinde, Türkiye sınırına yakın, Fırat nehrinin batısında kalan bir bölge üzerinde odaklanmıştı ve aranan şey, İbranice “מקדש” (Mikdaş) yani “kutsal” olarak etiketlenmişti. Bu durum bize ilk olarak Beyt Ha-Mikdaş” yani Hz. Süleyman Mabedini (bazılarının deyimiyle “Kutsal Tapınak”) hatırlatmıştı. Ancak tapınağı kutsal kılan şey, içindeki “kutsalların kutsalı” adı verilen Ahit Sandığıydı. Hem Kuran’da hem de Tevrat’ta kendisinden bahsedilen mucizevi sandık olmadan, tapınağın hiçbir değeri olmayacağına inanılıyor. Kadim kehanetlere göre Sandık bulunduğu zaman tapınak yeniden inşa edilecek ve İsrail dünya imparatorluğunu kuracak. Ve yine kehanete göre bu imparatorluk, ahir zamanda Mesih tarafından kurulacak.

 

 

Belge 1 – MİKDAŞ

Mikdaş444

 

 

Diğer belgelere göre, NASA, önceden tespit edilen “Mikdaş” bölgesini daraltıyor ve harita üzerinde belli bir noktaya işaret ediyor ve resimler gittikçe daha küçük bir noktaya, bir göle odaklanarak hazinenin gölün tabanında olduğuna dikkat çekiyor.

 

Belge 2:

 

1

 

Belge 3:

 

2

 

Belge 4:

 

3

 

Belge 5:

 

4

 

Belge 6:

 

5

 

Belge 7:

 

6

 

Belge 8:

 

 

7

 

 

İsrail’in, Amerikan İçişlerinin ve Nasa’nın işbirliğiyle yürütülen bu “kutsal” araştırma acaba M.Ö. 587 yılından beri kayıp olan sandıkla mı ilgiliydi, bu bir soru işareti…

 

Hamza Yardımcıoğlu

Anahtar.tv

 

 

(Visited 358 times, 1 visits today)
Kapat
Yandex.Metrica