Yazar: 13:00 Analiz, Köşe Yazıları, Manşet Haberler • 2 Yorum

“Yamyam” İdeolojisi Devam Ediyor

Geçtiğimiz günlerde gazete arşivlerini karıştırırken ilginç bir habere rastladım. Haberde eski İtalyan diktatörü Benito Mussolini’nin yazdığı bir makaleden bahsedilerek makaledeki ilginç cümleler vurgulanıyor.

 
Zaman 31 Temmuz 1935

31 Temmuz 1935 tarihli adı geçen haberde Mussolini özetle Habeş Kralı için şunu söylüyor:
 
Uluslar derneğine Yamyam reisleri karışamaz!
 
Bu bana tarihi tekerrür bakımından manidar geldi. Zira ünlü faşist Mussolini, yazdığı bu makalede günümüz Avrupa Devletleri’nin düşüncesini dile getirmiş. Çünkü yıllarca Mussolini’nin ırkçılığına, Hitler’in cani gaz odalarına söven Batı dünyası, bu katliamlar Müslümanlara karşı yapılınca adeta sus-pus oluyor, “onlar da insan mı”, “Zaten yamyam kabilesi”, “Alt üstü birkaç bin barbar ölmüş” dercesine sadece bu insanlık dışı olayları izlemekle yetiniyor.
 
Bunları şimdiki duruma bakarak söylemiyoruz!
 
Hemen aklımıza gelen birkaçını sayabiliriz! Bosna soykırımı, Tripoliçe katliamı(Yunanlılar, 32 bin-35 bin arası Türk’ü katletti), Hocalı katliamı, Sétif ve Guelma katliamı(Fransızlar 45 bin Cezayirliyi katletti), günümüzde; Doğu Türkistan, Filistin, Musul, Kerkük, Suriye..
Bunlar belirttiğimiz gibi sadece birkaçı!
 
Öldürülenler onlar için hala yamyam. Hiç bir zaman bu algıları değişmedi. Film, dizi, roman ve hikayelerde, Müslümanları topyekün, mağaralarda yaşayan, terörist, barbar, cani gibi gösterdiklerini de sanırım hepimiz biliyoruz artık.
 
Kendi “medeniyet”lerinden olanlara yönelik yapıldığını iddia ettikleri uydurma soykırımları ortaya çıkarıp meclislerinden yasa olarak geçirirler, ama gözler önünde olan kameraların kaydettiği katliamlara seyirci kalır ve hatta insan maskelerini takarak katliamı yapanları savunurlar.
 
Ben buna “Yamyam İdeolojisi” diyorum.
 
Bu ideolojinin alt başlığı da çok açık: “İslamofobi”! Batı her zamanki gibi oyununu buna uygun olarak kuruyor. Filistin’deki olaylara ses çıkarmamalarının bir sebebi de bu!(Yahudi-ekonomi-lobi ilişkilerine girmiyoruz bile)
Filistinliler ne ile karşı karşıya biliyor muyuz? Şu nefrete bir bakın:
 
 
İsrailli vekil Ayelet Shaked: ‘Hepsi düşmanımız. Kanları başlarında olmalı. Buna öldürülenlerin anneleri de dahil. Onlar da oğullarının peşinden gitmeli. Evleri de yıkılmalı ki orada ‘yılan’ yetiştiremesinler’
 
İsrailli akademisyen Dr. Mordechai Kedar: “Teröristleri caydıracak tek şey, mesela gençleri kaçırıp öldürenleri, onların annelerine veya kız kardeşlerine tecavüz etmek. Ne yapacaksınız, bu içinde yaşadığımız kültür.” “Bir intihar bombacısını caydıracak tek şey, eğer bu eylemi gerçekleştirirse kız kardeşinin tecavüz edileceğini bilmek. Yalnızca bu şekilde o terörist evine döner ve kız kardeşinin onurunu korumak”
 
İsrailli Haham Dov Lior: “Bu askerler Gazze halkının içinden çıkmışsa bütün Gazze bizim için düşmandır. Her birisini öldürmeliyiz, Kassam ile savaş halinde olduğumuz için Gazze halkının elektriğini kesmek, onlara her türlü zulüm ve baskı uygulamak mübahtır, onlar bunu hakediyor” “Tevrat bize, savaşlarda nasıl muamele edeceğimizi öğretiyor.”
 
Her şey bu kadar açık!
 
Yahudiler, Allah’ın eli bağlıdır (sıkıdır) , dediler. Hay dedikleri yüzünden elleri bağlanası ve lânet olasılar! Bilâkis, Allah’ın elleri açıktır, dilediği gibi verir. Andolsun ki sana Rabbinden indirilen, onlardan çoğunun azgınlığını ve küfrünü arttırır. Aralarına, kıyamete kadar (sürecek) düşmanlık ve kin soktuk. Ne zaman savaş için bir ateş yakmışlarsa (fitneyi uyandırmışlarsa) Allah onu söndürmüştür. Onlar yeryüzünde bozgunculuğa koşarlar; Allah ise bozguncuları sevmez.(Maide/64)
 
Sonra kendilerine verilenle sevinip şımardıkları sırada, onları ansızın yakaladık da bir anda tüm ümitlerini kaybedip yıkıldılar. (En’am/44)
Böylece zulmeden o toplumun kökü kesildi. Hamd, âlemlerin Rabbi Allah’a mahsustur. (En’am/45)
 
 
Ömer Can Talu

(Visited 16 times, 1 visits today)

Ömer Can Talu

Gazeteci-Yazar

Kapat
Yandex.Metrica