Yazar: 21:03 Duyurular, Manşet Haberler

Zaman Yolcusu Yeni Sezonda Ses Getirecek

 

 

Serhat Ahmet Tan ve Hamza Yardımcıoğlu’nun beraber hazırlayıp sunduğu Zaman Yolcusu programı, yaz tatilinin ardından yeni sezonda izleyicileriyle buluşuyor. Programın bu sezondaki ilk bölümünde ses getirecek bir konu masaya yatırılıyor: Kayıp Barnabas İncili…

 

1983 yılında Hakkari’de bir mağarada bulunan, sonrasında jandarmanın eline geçen ve o zamandan beri Genelkurmay tarafından gizli bir kasada muhafaza edilen kitap, ilginç bilgiler içeriyor. Allah’ın birliğinden bahseden İncil’de, “baba-oğul-kutsal ruh” üçlemesi bulunmuyor ve Hz. Muhammed’in gelişi müjdeleniyor. Kilise tarafından kabul edilen dört İncil ile tamamen farklı olan bu İncil’i ilginç kılan özellikleri: Hz. İsa’nın konuştuğu dil olan Aramca ile yazılmış olması (günümüzde bu dil ile yazılmış başka hiç bir kitap bulunmuyor) ve Hz. İsa’nın vahiy kâtibi Aziz Barnabas tarafından yazılması ve tahminen 2 bin yıllık oluşu.

 

Saklanan Barnabas İncil’i konusu Türkiye’de birkaç kez gündeme geldi. Fakat şimdi Zaman Yolcusu ekibinin merceğine yeni ve çarpıcı bilgilerin takılmasıyla, konu tekrar gündeme taşınıyor.

 

Zaman Yolcusu her Pazar 22:40’ta Cine5’te canlı yayınlanacak.

 

 

(Visited 14 times, 1 visits today)
Kapat
Yandex.Metrica