Yükleniyor...
Buradasınız:  Anasayfa  >  Duyurular  >  Anahtar.Tv’den yeni proje: “Anahtarcı Yorumları”  >  Yorum-sistemi

Yorum-sistemi

Tarafından   /  18 Aralık 2015  /  1 Yorum

 • Yayınlanan: 3 sene önce 18 Aralık 2015
 • Tarafından:
 • Son Düzenlenen: Aralık 18, 2015 @ 9:52 pm
 • Kategoriler:

1 Yorum

 1. secret_keyNo Gravatar dedi ki:

  Selam ile
  Sevgilu hocalarım,değer verip ,bu oluşuma sunduğunuz destekten ötürü sizlere minnettarım
  Lakin keşke fotoğraflı paylaşımlar yapabilseydik
  Konuların daha iyi kavranabilmesi için…
  Neyse yeni bil bilgi geçti elime
  Abilerimizden biri bu profun araştırmalarını çevirip paylaşmışlar bende saygıyla arz edoyorummmmmmmm
  KKODADI:ATON DİNİ,VE AKİNATONKA BAŞLAYAN,MISIR DİNİ ANOMALİSİ
  KODADU:AKİNATON :ABRAM MI?ABRAHAM:İBRAHİM Mİ?
  YOKSA HZ LUT MU?
  MUSA:AKİNATON DENİYOR,YANİ MUSA BİR LAKAP DI,ASLINDA AKİNATON,HARRANLI ABRAMDI,MISIRA SULTAN OLDUKTAN SONRA ABRAHAM EKI KONULDU..!

  KODADI:KADİM MISIR
  KODADI:AKHENATON
  KODADI:MISIR FİRAVUNU AKHİNATONUN DNA DİZİLİMİNDEKİ ANOMALİLER
  KODADI:KEŞKE DNA DİZİLİM FOTOĞRAFINI GÖSTERE BİLSEYDİM
  DÜNYA FORMATINA UYMUYOR
  ÇEVİRİ ŞÖYLE:
  bir genetik araştırma Mısır firavunlarının soyunun teknolojik olarak ileri bir uygarlık tarafından kasıtlı olarak genetik manipülasyona maruz kaldığını öne sürüyor. Bazıları bu kesin kanıtın, piramitlerin inşacılarının evrende başka bir yerden kaynaklanan varlıklar ile kuvvetli bir bağlantısı olduğunu söyleyecektir.
  Kahire’de İsviçre Üniversitesi’nde Karşılaştırmalı Genom Bilimi Yardımcı Profesörü Stuart Fleischmann ve ekibi son zamanlarda 9 kadim Mısır Firavunun genomunu haritalayan 7 yıllık çalışmasının sonuçlarını yayınladı. Eğer doğru olduğu kanıtlanırsa, bulguları potansiyel olarak dünyanın tarih kitaplarını değiştirebilir.
  Fleischmann ve ekibi değerli kadim DNA örneklerini Polimer Zincir Reaksiyonu (PCR) adı verilen bir işleme tabi tuttu. Moleküler biyoloji alanında bu teknik çoğunlukla DNA’nin bir parçasının tek bir kopyasını kopyalamak ve büyütmek için kullanılır, bu araştırmacılara kişinin genetik parmak izinin net bir resmini verir.
  Dokuz örneğin sekizi ilginç ama tipik sonuçlarla döndü. Dokuzuncu örnek esrarengiz MÖ 14 ncü yüzyıl firavunu ve Tutankamon’un babası Akineton’a aitti. Kurumuş beyin dokusunun küçük bir parçası DNA örneğinin kaynağı idi ve test kemik dokusu kullanılarak tekrarlandı, ama aynı sonuçlar elde edildi.
  Zanlılardan biri korteks büyümesinden sorumlu olan CXPAC-5 adı verilen gen idi. Anormallik aşağıdaki resimde görülüyor.

  Sağdaki bölüm normal bir insanda CXPAC-5 geninin yaygınlığını gösteriyor. Solda Akineton’un DNA örneği var.
  Akineton’un genomundaki bu artmış aktivetinin, daha büyük korteksi barındırma gereksinimi nedeniyle onun daha yüksek kafatası kapasitesine sahip olduğunu ileri sürüyor. Ama insan beyninin büyümesine hangi mutasyon neden oldu? Genetiklerdeki yıllar süren atılımlara rağmen bu tür bir tekniği henüz keşfediyoruz. 3,300 yıllık bu kanıt kadim genetik manipülasyonun kanıtını gösteriyor olabilir mi? Bu, ileri dünya dışı varlıkların işi miydi?
  Kadim Mısır mitolojisi mecazi hikayelerin toplamından daha fazlası mı? Prof. Fleischmann açıklıyor:
  Telomeraz [genetik bir enzim] sadece iki işlem ile kullanılır: aşırı yaşlanma ve aşırı mutasyon. Genetik ve arkeolojik veriler Amenhotep IV/Akineton’un yaklaşık 45 yıl yaşadığını ileri sürüyor. Bu, tüm kromozomsal telomerazın tüketilmesi için yeterli değildir, arkasında rahatsız edici, ama olası bir açıklama bırakıyor.
  Hipotez aynı zamanda elektron mikroskobu analizinin nükleotidik yara izi işaretlerini ortaya çıkardığı gerçeği ile destekleniyor; nükleotidik yara izi kuvvetli mutajenlere maruz kaldıktan sonra DNA sarmalı iyileşmesinin işaretini açığa vuruyor.
  Bu, kadim Mısır’ın en gizemli firavunlarından biri olan Akineton’un yaşamı sırasında genetik modifikasyona maruz kaldığını mı ileri sürüyor? Aksine, bu iddia kadim uzaylıların bir zamanlar Nil’in kıyılarında yaşamış olan uygarlığı ziyaret ettiği teorisini destekliyor.
  Bir başka ilginç kanıt parçası bu hipotezi destekliyor. Aşağıdaki resim Akineton’un kafatasından ve aynı yaştaki farklı bir mumyadan alınan kemik dokusu örneklerinin mikroskopta alınan fotoğraflarını gösteriyor.

  Nanoskopik ölçekte soldaki kemik dokusu çok daha yoğun ve temel olarak farklıdır. Kafatası kemiklerinin kuvvetindeki bu artış, artan beyin gelişiminin göstergesi olabilir mi?
  “Bu heyecan verici bir buldu” diyor Fleischmann. “Bulgularımızın tam çıkarımını bilmiyorum, ama bunların en azından bilimsel topluluğa yalnızca on yıllar önce bırakılmış bir yönü işaret ettiklerine kesinlikle inanıyorum.”
  Bu araştırma doğru ise, benzeri görülmemiş bir paradigma değişimi tetikleyecek. Eğer uzaylılar binlerce yıl önce en güçlü bireylerin yaşamına aktif şekilde dahil olduysalar, bu onların geri dönecekleri anlamına mı geliyor? Belki de hiç gitmediler.
  Ama en önemli veçhe hala atalarının genomlarına ekilmiş uzaylı genlere sahip olan kadim Mısır’ın kraliyet soyunun direkt neslinin var olması olacaktır.
  10YIL SONRASINDA DA İLLUMINATE BUNU BİZDEN GİZLEYECEK YİNE
  YADA KLONLANAN AKİNATON OBAMA GERÇEKTE KİM OLDUĞUNA UYANACAK
  HANGİSİ?
  Musa gelir mehdiye biat eder,burdan ayetlerden,ve hadislerden ne anlamalıyız dostlar
  ????????????
  Şişkebap acele cöğap:))
  Saygılar sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen + 19 =