Yükleniyor...
Buradasınız:  Anasayfa  >  Çalar Saat  >  Güncel Yazı

Çalar Saat: Kur’an-ı Kerim’deki 19 Fenomeni

Tarafından   /  31 Aralık 2015  /  9 Yorum

No Gravatar

Gazeteci-Yazar Hamza Yardımcıoğlu ve Araştırmacı-Yazar Serhat Ahmet Tan tarafından sunulan Çalar Saat programının bu haftaki bölümü yayınlandı.
 
Her hafta yayınlanması planlanan Çalar Saat programının bu haftaki bölümünün konusu: Kur’an-ı Kerim’deki 19 Fenomeni
 

9
Kimler Neler Demiş?

avatar
9 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
3 Yorum yazarları
ilknur k.secret_keyYrdnrGlmsr Son yorum yazarları
  Takip  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
secret_key
Ziyaretçi
secret_key

Serhat Ahmet Tan hocam sizin ruhaniyetinizeeeee Hamza Yardımcıoğlu hocam sizindeeee ruhaniyetinize selammm olsunnnnn Öyle bir konuyaaaaa değindiniz kiiiiiiiii:) Üzerine konuşulanlarla ana biritanica kadar bilimsel makale olur du sanırım Yeni kitabınızı merak ettim doğrusu…!!! Serhat hocam bazılarını kabul ediyorum diyerek 19cu ların bazı görüşlerini kabul ediyorum mu demek istediniz!!!! Reset halifa yı ve edip yükseli gezi olayları zamanında tanımıştım Sonra islami reform için kritik düşünceler Üzerinde 19var Kuran.org Vari sotelerin kullanıcılarıyla tanıştım sohbetlerim oldu Ali hocam vardı,19sistemine an etmeseydim,dinsiz olurdum demişti bana Aslında iyi bir insan bir futbolcu,ve namazı da diyanetin belirlediği şekilde kılmıyordu,kurandaki dua ayetleriyle kılıyor ve üç vakit kılıyordu… Devamını Oku »

YrdnrGlmsr
Ziyaretçi
YrdnrGlmsr

Ses Düzeni, stüdyo Cok İyi.
Sayin Hamza Beyin Sacları, pek yakışmış.

Benim Dini Terimlerle ve Kuran-ı Kerim’in, meali ile ilgili Bilgim Yok.
Bu yüzden; Üç, dört yıl önce sizleri, İzlemeye Başladım. Çok da Büyük Saygı duyuyorum.
İzlerken de Ders Dinler gibi dinliyorum. Birçok Bilgi öğrendim.

Ancak, Ben yorum yapacak kadar bilgili değilim.
19 Sayı ve Besmele ile ilgili birçok şey duymuştum. Sizler gibi arastırmacı, saygın insanlardan ve emin ağızlardan öğrenmek Süper.
Emeğinize ve emegi gecenlere sağlık. Çok Kisa Sürdü.
Saygılar

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

Selam ile Bu yazıları okuyormusunuz bilemiyorum Lakin ben yinede okunacağını umuyorum 19Şifresi acaba var mı ,yoksa kurana müdahale edenler mi oldularla Beyinleri meşgul etmek,beyinciklere siğil büyüleri yapmaktan başka bir şey değildir bence… Biz başka bir konuyu konuşacaksınız diye bekliyorduk 19 çıktı piyangodan:) Edip yükselin savları,yaşantısı,kuran’i bakış açısıyla örtüşmemektedir Tutturmuş bir yol gidiyor ,reddetmediği hemen hemen hiç bir şey kalmayacak yakında,ailesini reddettiği gibi…edip yüksel tevbe suresi son ikiyi çıksrtıyor ya,akrabalık konularındaki ayetleride bi zahmet 19 undan çıkartıversin,çünki kurani düstuura uymuyor yaşantıları Neyse dinde yaptıkları reformları,akrabalık haklarındada reformlar yapmış demekki Tayyi mekan,bast zaman farklılar,lakin bast zaman gerçekleşmeden tayyi mekan(ışınlanma)yani zamanlat arası yolculukta… Devamını Oku »

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

Serhat ahmet tan hocam size bir soru soracağım
Cevap alabilirim inşaallahhhhhhhhhh
Elinize bi pc alın ve iki farlı yükte bir program yükleyecek olalım
Biri 10öteki 100gb olsun
Ve bilgisayarın saat işleyişinden asla göz7nüzü ayırmayın
10Gb lık bir veriyi yüklemek daha fazla bir zaman alacak
100Gb lık bir veri ondan daha hızlı loading olacak
Buradan ne çıkıyor sizce?
Bence bilgisayarlar artık ışık hızını aşabiliyorlar zamanı açılan her dosya sayısının artımıyla bükebiliyorlar demek anlamına geliyor
Bunu defalarca denedim ve aynı sonuçlara ulaştım
Ne kadar çok yük okadar hızzzzzzzz
Bunu hafsalama hala anlatabilmiş değilim
Sizce bu nasıl olabiliyordaaaaaaaaa zamannnnnn ilerlemiyorrrrr
Dosyalar bastttt zamannnnn yapıyorlarrrrrr
Denemek isteyen denesinnnnn bu acaip bir durum
Üzerine çok şeyler söylenebilir
………?
Acaba nedir nedir nedirrrrrrr:)

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

Biraz konuyla bağdaşmayacak ama:) KOdADI:ATATÜRK ve 19 SAYISIYLA ŞİFRELENME KODADI:ASLINDA HERKESİN RAKAMSAL BİR SAYISI MI VAR? BU ŞİFRELENİŞ NE ANLAMA GELİYOR? 19 sayısı ile Atatürk’ün hayatında o kadar çok ilişki var ki, bu ilişki kimilerine göre bir mucize kimilerine göre ise bir tesadüf. Elbette hayatınızdaki önemli anları rakam yolu ile ilişkilendirirseniz mutlaka bir sayı ile paydalayabilirsiniz. Ancak Atatürk’ün hayatında o kadar çok 19 var ki, bunu çoğu kimse de açıklayamıyor. Çünkü bir insanın hayatında bu kadar 19 rakamının geçme ihtimali milyar kere milyar da 1 bile değil! Varın gerisine siz karar verin! 1) 1881’de 19’uncu yüzyılın bitmesine 19 yıl kala… Devamını Oku »

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

9 ‘ UN SIRRI VE KOZMİK YARATILIŞ MATEMATİĞİ … Diye bir yazı okudum 7Nin şifresi 6İle şifrelenen Muhammed Bu rakamsal kombinasyonlar devam edip gidiyor 360 derecelik açının neden varolduğunu Vortex matematiği kanıtlıyor İşlem den 1 sayı çıkarmak bir çok isimle anılıyor ve genel pratik sadece numerolojisinde değil anakaynak biliminde yatıyor , 20. yüzyılın büyük geometri dehası Buckminster Fuller bu matematik dizinini entegratif numaralar ya da indig 9 olarak tanımladı , Bu dizin şu anda kullandığımız bilgisayar biliminde de kullanılıyor , bitstream sistematik 1 ve 0 şeması Bilgisayar yazılım biliminde bu dijital root , dijital sum ya da quantum bit olarak… Devamını Oku »

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

Harflerin matematikselliği boyutuna inmek Yada galileo varı uçuşlar sergileyerek Allah insanla matematiksel bir kanaldan konuşuyor bu sadece bilenler anlayanlar için bir sifdir mi diyeceğiz? Yoksa behai olma yolunda emin adımlarla sapıtmaya mı gönül bereceğiz? 19 safsata mı şifremi? Albert einstein:19 İstikbal göklerdedir:19 …..vs devam edip gidiyor Peki Muhammed niy 19la şifrelenmedi? Behailik nedir? Bunu iyi araştırmak gerek? Kaf harfi nin değeri 19ve her surenin 19uncu ayetlerinin toplamına tam bölünebiliyor Daha bissürü şey çıkarıla bilir Lakin ben bir behai olmamayı seçiyorum Benim şifre örüntüsü görmeye ihtiyacım yok kitabımda…. …. Bir yazı buldum okumak isterseniz şöyle ki: … 19 girdabı 19 masalları… Devamını Oku »

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

Olayların cılkını çıkarıyorum Sonra da amma uzattın haaaaaa diyorsunuz Şia ve kuran değiştirildi Aişe mihammedi zehirledi Kuran aslında 17000ayettir diyiciiiiiii caferilerrrrrrrrinnnnnnn şak şakçılığını bizler de Bilmeden yapmaya devammmmm ediyoruzzzzzzz SÖYLER MİSİNİZZZZZZZZ KURANNNN KAÇ AYETTİRRRRRR? Efendimmmmmmmm 6666Mııı? Klasik sünni aklı ,sorgulamadan inaacaaaaaaaaaaa:) Say sana ula nnnnnn bi kaç ayet varrrrrrr kitabindaaaaaaa Daha kaç ayet var,kaç sure var onu bile bilmiyon geçmiş ahkam kesiyonnn Şiaaaa da şüphesiz imtihan için vardır Ömeri ve aişeyi klonlayıp dirilteceklerrrr hazırlanın 12.İmamları onlara işkence yapacak Geleceksiniz lafıma bir gün hepiniz deeeee inşaallahbiş işten geeçmez ozaman Ömeri ebabekri aişeyi klonlayan,aliyi niye klonlamasınnnn, Muhammed i niye klonlamasınnnnnnn…..!!!!! Bu kudret… Devamını Oku »

ilknur k.
Ziyaretçi
ilknur k.

videoların devamı var gibi. Diğer videoda diyerek konuşmaları sonlandırıyorsunuz. Varsa niye eklenlenmiyor. Fazladan deceğiniz bir cümleyi bile çok önemsiyorum. Sayın Serhat Ahmet Tan beyefendi. 19 meselesiyle ilgilenmenize çok sevindim. çalışmalarınız için çok teşekkür ederim.

Bunlar da ilgini çekebilir

Çalar Saat: Osmanlı’da Mason Locaları ve Faaliyetleri

Devamını Oku →