Yükleniyor...
Buradasınız:  Anasayfa  >  Çalar Saat  >  Güncel Yazı

Çalar Saat: Nuh’un Gemisi Nerede?

Tarafından   /  03 Ocak 2016  /  11 Yorum

No Gravatar

Gazeteci-Yazar Hamza Yardımcıoğlu ve Araştırmacı-Yazar Serhat Ahmet Tan tarafından sunulan Çalar Saat programının “Nuh’un Gemisi Nerede?” konulu bölümü yayınlandı.
 
Çalar Saat programının bu bölümünde Nuh Tufanı incelenerek Hz. Nuh’un Allah’tan gelen emir üzerine yaptığı geminin nerede olabileceğine dair bilgiler aktarılacak ve Gazeteci-Yazar Hamza Yardımcıoğlu’nun son kitabı “Nuh’un Küresi”nde konuyu ele alış biçimi ortaya koyulacaktır.
 

11
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Yorum konuları
7 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
3 Yorum yazarları
secret_keyabdurrahman yördemSeyirci Son yorum yazarları
  Takip  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Seyirci
Ziyaretçi
Seyirci

Nuh Tufanı’nın gelecekte olduğunu ve zaman makinesiyle geçmişe döndüklerini söylüyorsunuz. Hz. Muhammed S.a.v. ise Son Peygamber olarak biliniyor, bildiriliyor. Bu teziniz Hz. Muhammmed’den sonra Hz. Nuh A.s.’ın gelecekte gelmesini gerektirir. Bu da Kur’an’a, ilme ters diye düşünüyorum. Farklı bir düşüncede söylediyseniz doğrusunu bilmek isteriz, değişik bir bakış açısı. Saygılar.

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

Selam ile Serhat hocam bunu bende düşünmüştüm Lakin isra suresinde ki nuh ile taşıdığımızın zürriyeti ne demektir? Nuhun yanında başka bir nesil de mi gelmişti acep;) Sanki bi iki zürriyet var ortada ,isra suteside murselatla örtüşüktür aynı olacak olan hadiseyi anlatıyor bence ama konumuz bu değil:) Çünki kuranın işleyişi bence çif ayetler,çift surelerle desteklenmiş Çiflere ve teklere yemin var bir ayet tek yada çiftiyle anlaşılabiliyor Buda sizin 19lu levhalara uyacak sanki:) Fulkil meşhunu bence 42.ayete bakılarak sanki anlaşılıyor, yerkebunnnnnnnnnn dannnnn anlamak gerekiyorrrrr,burdan neyi anlarız,bir gök denizinden fu-lk-il meş-un la gelmişler:yani uzay filosunun kod adı kozmik markası meşhunnn muş:)bir kaç filo… Devamını Oku »

abdurrahman yördem
Ziyaretçi
abdurrahman yördem

zaman yolculuğu ile ilgili yabancı bir film izlemiştim. “kader”. Filmde yetimhaneye bırakılan kızın 20 li yaşlarda, bir erkekle olan ilişkisinden bir çocuk doğar, çocuk hastaneden kaçırılır. Sonra doktorlar kıza doğum esnasında dişilik organlarının zarar gördüğü anlatılır ve cinsiyet değiştirerek erkek olur . 30 lu yaşlarda zamanda geriye giderek kendi kız hali ile tanışır ve kendi kız hali ile ilişkiye girer. 40 lı yaşlarındaki hali ile zamanda yolculuk yaparak ilişkiden doğan çocuğu kaçırarak zamanda yolculukla 20 yıl öncesi gider ve yetimhanenin kapısına bırakır. Yani aynı kişi baba oldu, anne oldu, ve kendini doğurdu. Filmin sonunda da kendini geçmişe giderek öldürdü. Çok… Devamını Oku »

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

Syn yördem selam size Teşekkurler yorumunuz için Öteki tarafta yorum yapmadığınızı hatırlatayım:) Bu filmi izlemedim de şu japon fizikçi profun bu tezi söylediği videosunu izlemiştim,cin suresindekimevu bence birebir paralel evrenlere ve yıldız kaparına delildir,levhimahfuza önceleri gidebiliyorlardı ama şuan gidemiyorlar Ordaki levhalar nasıldır sadece yazı olarak mıdır,görüntü de var mıdır? Ben levhi mahfuza biraz farklı bakıyorum,dna dizilimini,şifresel kaderi,ve genler arası iletişimin asla yok olmayacağını anladığımdan beri,levhimahfuzu ikiye ayırdım,bir genel evren levhi mahfuzu,iki dna levhi mahfuzu,eğer siz dna yı iyi çözebilmişseniz,insan levhalarını da ojuyabilitsiniz,ve cinler bunu keşfettiler bence,bu yüzden insanlığa hükmetmeye başladılar,diğer evren levhi mahfuzundada,kozmik kur”an ve olacak olan emirler var bence… Devamını Oku »

abdurrahman yördem
Ziyaretçi
abdurrahman yördem

Levh-i Mahfuz, DNA, zaman yolculuğu, zaman ve mekan yolcuları (evliyaullah), geleceğin bilinmesi; hepsi başlıbaşına üzerine kitaplar yazılmış ve henüz tam anlaşılamamış konular. Levh-i Mahfuz konusu hakkında düşündüklerimi anlatmam için önce Rabbimizin yarattığı evrenler hakkında Kuran-ı Kerim ne diyor buna bakmamız lazım. Yaratılış; Arş evreni ile başlar. O, gökleri, yeri ve ikisinin arasında bulunanları altı günde yarattı, sonra Arş’a kuruldu (böylece mülkünü yönetmektedir. O) Rahman’dır. Bunu bir bilene sor. * Furkan 59 Gökler ve yer yaratılmadan önce Arş evreni bulunmaktaydı. Daha sonra yedi gök ve yerin bulunduğu Evrenimiz yaratıldı. Yedi gök konusunu Kuran ve bilim ışığında şöyle açıklayabilirim; Kuran-ı Kerim de… Devamını Oku »

abdurrahman yördem
Ziyaretçi
abdurrahman yördem

yorumlarınızı yorumlar sayfasında oluşturursanız başkalarına da faydalı olursunuz.

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

Bu gidememelerini zülkarneynin çektiği sedde bağlayarak açıklayabiliriz sanki
Üzerine çok afkururumda saçmaladın iyice demeyin diye susmayı tercih edicem saygılar

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

Syn yördem selam size teşekkürler yorumunuz için izniniz olursa levh ve sema kavramına biraz yorum yapmak istiyorum Saçma gelirse kurura bakmayın:) Kevkebi bende gezegen olarak düşünüyorum,serhat hocamın bundan yıllar önce bir programda yaptığı yorumunu hatırladım şuan,vaybe zaman ne çabuk geçiyor,ve biz hiç bir şeyi başaramadan yaşlanıyoruz Aynennnn zaman mefhumu evrensel işleyişin hızına bağlı Demekki ayetlerdeki verilmek istenen 1000ve 500 kavramları milisaniyelerde ulaştıkları hızın göstergesi olabilir Rahman için hız ve zaman diye bir şey yoktur ,o halde bu insana(dna)ya görmesi gereken bir ayet delilidir,sanki levhi mahfuza ,gök katmanlarına arşa sınır yerine böyle ulaşırsın denilmiş Bu misallemelerle Allah milyonlarca yotta yıl uzakta… Devamını Oku »

abdurrahman yördem
Ziyaretçi
abdurrahman yördem

Yaptığım yorumlarda iddialı bazı tespitler olabilir. Ancak bunlar kesin böyledir diye bir iddiam yoktur. böyle bir kibirden Rabbim korusun. Bin yıl öncesinden yazılmış; Evrenin yaratılışı ile ilgili eserler nasıl bize saçma gelebilir ise zamanla bizim tespitlerimizin anlamı da kalmaz. O eserleri yazan kişiler takdir edilmeli. Zaten takdiri görmüşlerdir. O cesareti gösteren o yazarlar sonrakilere ilham olmuşlar. İslam ülkelerinde bilim yükselmiştir. Bu gün bizim yaptığımız tartışmaların da bu faydaları olacaktır. Zaten Allah’ın ilmi sonsuzdur. Bir olay sonsuz şekilde alternatifler doğurur. Düşünün. Öyle bir evren senaryosu ki; Şu an Altı milyar insan, Geçmişte yüz milyarlarca insan, Sayısız canlı varlıklar. Hayvanlar, bitkiler, Sayısız… Devamını Oku »

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

Teşkkurler syn yördem
Zahmet edip yorum yapıyotsunuz

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

Allah rasulü buyurdu ki: Ene Medinet-ül İlmü ve Aliyyün Bab-ü hâ. “Ben ilmin şehriyim, Ali kapısıdır. BABBBBB-U HAAAAAAA NEDİR DOSTTT? Biz aliye sırf alevilik,caferilik,şialık zartlık zurtluklarla kirleterekkkkkkkkk Haksızlık mı ettikkkkkkk…!!!!! Nedir bab-u haaaaa Kaffff-haaa-yaaaa-aynnnn-saddddd Haaaaa-miymmmmmmm Haaa-miymmmm-aynnnn-siynnnnnn-gaffffffff Burdaki haaaaa kapısı nedirrrrrrr? Ve ali bir ilimdennnnn bahsetmiştirrrr Ilmül-ladunnnnn kapısı:haaaaaaaa kapısı mıdırrrr dostttt?????? Kab-haaaaaa-laaaaaaaa Mar-kabbbbbb-haaaaaaaaa Markaba yı kabalacılaraaaaaa kaptırarakkkkkkk kirlettinnnnn sennnnn Sennnnnn uyuyannnn bir leşsinnnnn sadeceeeee İlim kapısını sen unutursannnnn,işte böyle olurrrrrrrr Nedir bu haaaaaaa kapısı Benceee direkkkkkkkk kabalacılarınnnn bizden kaptığı kadimmmm bilgi olannnnn Yaşammmm çiçeği:insan dna,rna dizilimindeki mer-kabbbb-haaaaaaaa ilmidirrrrr Veeeeeee kozmikkkk çakralardırrrrrr(leteiflerrrr-latifelerdirrrrr) Ve bu latifeleri unutannnnn Blokeeeee edennnnn mühürlenmişler grubuna giriyorrrrr Ali… Devamını Oku »

Bunlar da ilgini çekebilir

Çalar Saat: Osmanlı’da Mason Locaları ve Faaliyetleri

Devamını Oku →