Yükleniyor...
Buradasınız:  Anasayfa  >  Çalar Saat  >  Güncel Yazı

Çalar Saat: Kuran-ı Kerim’de Uzay Teknolojisi

Tarafından   /  10 Ocak 2016  /  17 Yorum

No Gravatar

Gazeteci-Yazar Hamza Yardımcıoğlu ve Araştırmacı-Yazar Serhat Ahmet Tan tarafından sunulan Çalar Saat programının “Kuran-ı Kerim’de Uzay Teknolojisi” konulu bölümü yayınlandı.
 
Çalar Saat programının bu bölümünde Kur’an-ı Kerim’deki uzay teknolojisi konusundan yola çıkılarak, “Geçmişte ileri bir teknoloji izleri var mıydı?”, “Kuzey Kutbu bölgesinde yapılan araştırmalarda çıkan ilginç sonuçlar nelerdir?”, “İnsanlık alemi dünyaya nereden geldi?” gibi sorulara yanıt aranacak.
 
Ayrıca bundan sonra Youtube videosunun altına yorum yaparak soracağınız sorularınız yeni bölümlerde yayınlanarak bu sorulara da cevaplar aranacaktır.
 

17
Kimler Neler Demiş?

avatar
17 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
10 Yorum yazarları
abdurrahman yördemdünya temizleniyorSamet Şaştımmehd19alemdar Son yorum yazarları
  Takip  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
YrdnrGlmsr
Ziyaretçi
YrdnrGlmsr

Sayin Hamza Bey, Sayın Ahmet Bey, Astral Seyahat Dinimizdeki Yeri;
Bu Seyahati
Özel Gücü Olan insanlar mı ? Yapıyor.
Yoksa Zihinsel bir Aldatı mı ?
Üc Harfliler mi…
Bu Konuya deyinirmisiniz.

Saygılar.
( Kitaplarin Barkotlu oluşunu da kıskandik)

YrdnrGlmsr
Ziyaretçi
YrdnrGlmsr

Çok Güzel ve Çok Kısa Bir Program.
Süre Kısa Olduğu icin daha anlamadan biti veriyor,

Bir de; Uzayda İleri bir Medeniyetten Geliyorsak,
Dünyada; İleri Bir Medeniyetin İzlerinin, Olmaması doğal değil mi,
Biraz önce Hamza Beyin Belirttiği İlkel Kabilenin, Düzeninin, Nasıl bozulması istenilmediyse.
Bize de Geleceği Hatirlatacak bir iz bırakılmak istenilmemiş olmaz mı ?
Bütün Çalar Saat Ekibine teşekkürler.
Saygılar.

Kemal Aktaş
Ziyaretçi

Serhat ve Hamza Bey,im TV lerde bu kadar Zırva program yapılıp Millet 7.nci Viteste geri giderken,, Sizler NEDEN TV Kanallarında Bilgilerinizi iletmiyorsunuz ??Zaman Yolcusu programı ÇOK güzeldi.. Kemal Aktaş

Seyirci
Ziyaretçi
Seyirci

Ahmet Bey ve Hamza Bey teşekkürler. Son dönemlerde tv de ve sosyal medyada, İslam’daki Mehdi kavramının israiliyattan geldiği, yahudilerin-küresel güçlerin kendi mesih lerini çıkarmak-getirmek için, İslam’a mehdi hadisleri yerleştirdikleri, bunların kendi kehanetlerini hakmış gibi göstermek niyetiyle yapıldığı vb. yorumlar yapılmakta. Şimdi Kütüb-i Sitte’de ve sair Hadis eserlerinde yer alan bir çok sahih Hadis-i Şerif’ler var İslam Mehdisi ve deccal hakkında. Hatta, Amik ovasındaki savaş ve-veya Melhame-i Kübra ve Nuzül-ü İsa hakkında. Eğer deccaliyet varsa karşısında mehdiyet olmaz mı? Mehdi hakkında ve Melhame-i Kübra ve-veya armageddon hakkında ki Hadis-i Şerif’ler için ne dersiniz? Kur’an’da Mehdi kavramı geçer mi? İsa A.s. geri… Devamını Oku »

YrdnrGlmsr
Ziyaretçi
YrdnrGlmsr

Sayın Hamza Bey ve Sayın Ahmet Bey,

Darknet ve Deep Web. Jamie Bartleet
Konularına da deginirseniz çok mutlu olurum.( Özellikle Benim gibi cok teknik terim bilmeyenlerin anlayacağı şekle indirgenirse cok mutlu olurum )

Bu iki Saygın Yazarın, birarada olması bizi Çok Mutlu Ediyor.
Bütün Çalar Saat ekibine teşekkürler

YrdnrGlmsr
Ziyaretçi
YrdnrGlmsr

Sayın Hamza Bey ve Ahmet Bey,

DARKNET ve DEEP WEB. Konularına da değinebilirmisiniz. Bir de bizlerin anlayacağı şekilde ( Teknik Sözcükleri anlamakta zorluk cekiyorum) anlatılirsa, cok mutlu olurum.

Bu iki Saygın kişinin bir arada olması Çok Hoş.
Tüm Çalar Saat Ekibine Teşekkürler.
Saygılar.

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

Selam ile .. Saygılar sevgiler sevgili hocalarım Ssorular kararınıza sevindim Darvinizmin maymun lusiye bağlamaya çalıştıkları bir tezden ibaret ilkel ilsannnnn Ademeeeeee esmalarrrrr öğretilmişti Bu yaratılannnnnn ve onaaaa ruhundannnn üflenennnn varlıkkkkk,nasıll oluyordaaaaa bir maymunnnn olabiliyorrr Suyun altında okadar çok ileri teknoloji var ki saklanan Merovingianlat senin sadece buna inanmanı bekliyorlar İnsan yaratıldığı andan itibaren bilinçliydi Bu bilgisiyleeeee ,melekleri secdeeeeeeee ettirmedimiiiii eyyyyy insaaaaannnnn Rusyada 500milyon yıllıkkkkkk fosilleşmiş mekanikkkkk dişlileriiiii ne yapacağızzzzz Zulkarneynin teknolojisiniiiiiiiii Kavmi muuuuu yuuuuu ne yapacağızzzz Piramitlerin konumları direkkkkk evrennnnn bilgisayarı görünümündedir Mayaları ne taraflara fırlatacağız acaba O vadiye bi gogle earttan baksınlar direkkkkk bilgisayarrrrr çipidirrrrrr Hocam giza piramitinin 1,618ini… Devamını Oku »

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

Serhat hocammmmmmmm Hz ((((IDR-is ))))nebi niçin mısırdaki pramitleri ısrarla niçin önemle vurgulamıştır? Göklerin prototipini yete indirdik demiş Bilginin kaybolmaması için mi bunu seçmiştir,yoksa göklerdeki ilahi geometriyi yeryüzüne uygularsannnnnn,yer yüzündede aynı kanun gerçekleşir mi demek istemiştir? Kartal takım yıldızı,vega ,siriussss,oriunnnnnn koordinatları Ve manyetik alanların insan bilincindeki tetiklenmeleri,idris a.s.la nefess buluyor Yani bu yıldızları prototip çipiniiiiiii bilinçli olarakkkkkk yer yüzüneeee indiriyorrrrr mimariiiii olarakkkkkkkk,göklerinnnnn kanununu bizzz buraya indirdikkkkk derkennnnn herhaldeeee idris nebi bunu kastadiyordu Demekki zerrede yapılannnn etki kürrüyedeeee hükmedebiliyorduuu,manyetik olarak Kuranı kerimdeeeee(((((( mevak-ı illll nucummmmmm))))) diyereeeekkkkkkk bunaaaaa yıldız konumlarınaaaaaaa niyeeeeeee yeminnnnnnnn ederrrrrr? Kuranda bir şeye yemin varsa orda yüksek bir tesirat ve… Devamını Oku »

Metehaan
Ziyaretçi
Metehaan

sn: LAR….. :))))) ahmetler, hamzalar…!!!!!
isterseniz KURANI KERİMDEN,,,,, isterseniz iblisten,,,, annunakilerden:)))))
soylar, soplar,,,, insanlar ve insi şeytanlar,,, bunları konuşalımmı????
YANİ İNSANLIĞIN GİZEMLİ TARİHİ,,, EZOTERİZMİN EN KRALI BENCE bu:)))))
Açılalımmı,,,,, OLURMU???? :)))))

Metehaan
Ziyaretçi
Metehaan

serhat abi, sen insanlardan soru beklerken,,,,, sorunun cevabını bilmek ne kadar ayıp değilmi?

Metehaan
Ziyaretçi
Metehaan

açıklayın insanlık tarihini

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

Ahmet hocam şu menşurrrrrrrrrr hermes hakkında bildiklerinizi merak ediyorum Hermes thremegestos’un hiram usta (duvarcı ustası olma ihtimali)%kaç? Bizim bildiğimiz düz duvar olmadığı sanki ortaya çıkıyor Dna duvarı dizini ustası hermes olabilir mi:))sizce Keza yunanda :hermes Mısırda:HRM İslamda:hiram olarak zikredilen bu şahıs Gerçekte hermetik inancın mimarı,spiritüel güçleri kontrol eden bir şeyh evliya olma ihtimali var mıdır? Sanki bir kişi var ve sürekli zaman boyutlarında insanlığa hizmet etmektedir,sadece adı değişmiştir lakin hepsi aynı kişidir Mısırdaki hermetik okulların amacı,bir ruhban ,ışığa ermiş sufi insan olabilme yoluymuş ,bu alanda uzun yıllar eğitim alıyorlarmış,tıpkı bizdeki seyr-i suluk yolu gibi Hermetik öğretiye bakıldığında aslında aynı işlemleri… Devamını Oku »

alemdar
Ziyaretçi
alemdar

müştak babayla ilgili bir program bekliyorum teşekkür ederim.

mehd19
Ziyaretçi

internet forumlarında dollaşırken oldukça ilginç bir konuya denk geldim !

hz mehdinin sağ elindeki davut yıldızı ; hz mehdinin sağ elindeki Süleyman’ın Mührü, Mühr-ü Süleyman

mutlaka incelemenizi öneririm ! http://forum.memurlar.net/konu/2171101/

Samet Şaştım
Ziyaretçi
Samet Şaştım

Merhabalar proğramlarınızı çok dikkatle izleyen birbiri olarak kehanetler konusu çok ilgimi çekiyor şu soru aklımı kurcalıyor kehanetler daha önceki peygamerlerin metinlerinde derlemeler mi örnek olarak yeşeya peygambere verilen sayfalar aslında bu sayfaler yok mu oldu yoksa birlerin elinde mi bu konu da aydınlatırsanız sevinirim.

dünya temizleniyor
Ziyaretçi
dünya temizleniyor

bilumum (civatalar) yerleriniz yiyiyorsa eğer,,, siz adam gibi adam iseniz eğer,,,
insanlığın gerçek tarihini anlatırsınız…..!!!!!!!
yoksa zaten yoksunuz ve bu son şansınız,,,,,,,, bunu iyi kullanın….!!!!

abdurrahman yördem
Ziyaretçi
abdurrahman yördem

Kuran-ı Kerim’de uzay teknolojisi ile ilgili ayetlerin içinde en ilginci Hz. Adem ve eşinin (Havva) giysileri hakkındaki ayetler. Hz. Adem ve Eşi erişkin iki insan olarak, yaratıldıkları ortama uygun giysiler ile yaratılmıştı Nanoteknolojik-biyolojik giysiler. Bedenleri yaratılırken özel bir DNA ile oluşan giysiler. Yaratıldıkları gezegene, Meva cennetine uyum sağlayan giysiler. Bu ortamın cennetine ( bahçe, yaşanacak yer, kesinlikle ahiret cenneti değil) yerleştirilmişlerdi. Burada yürümeyi, koşmayı, konuşmayı yemeyi, içmeyi görevli meleklerden öğreniyorlardı. Ayrıca hiçbir çalışma ve yorgunluk hissetmeden yiyecekleri önüne geliyor, giysilerinin özelliğinden dolayı sıcak, soğuktan etkilenmiyorlar, hastalanmıyorlar, yaşlanmıyorlar, tuvalet ihtiyaçları olmuyordu. bu ortamda çalışmak yok, Sıkıntı yok, Açlık yok, sıcaklıktan bunalma… Devamını Oku »

Bunlar da ilgini çekebilir

Çalar Saat: Osmanlı’da Mason Locaları ve Faaliyetleri

Devamını Oku →