Yükleniyor...
Buradasınız:  Anasayfa  >  Çalar Saat  >  Güncel Yazı

Çalar Saat: Evrim Teorisi

Tarafından   /  23 Ocak 2016  /  14 Yorum

No Gravatar

Gazeteci-Yazar Hamza Yardımcıoğlu ve Araştırmacı-Yazar Serhat Ahmet Tan tarafından sunulan Çalar Saat programının “Evrim Teorisi ve Adem ile Havva” isimli bölümü yayınlandı.
 
Çalar Saat programının bu bölümünde “Evrim Teorisi” konusu ele alınarak Adem ile Havva’nın Şeytan tarafından nasıl aldatılabildiği üzerine çeşitli görüşler ileri sürülecektir.
 

14
Kimler Neler Demiş?

avatar
14 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
6 Yorum yazarları
abdurrahman yördemSilentsecret_keycloudSeyirci Son yorum yazarları
  Takip  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
YrdnrGlmsr
Ziyaretçi
YrdnrGlmsr

Özür Dilerim Ama İlk Defa Sayın Hamza Bey’e İlk Defa Katilmiyorum. Sayın Ahmet Bey’e Katiliyorum.
Lütfen Kizmayin. Evrim Teorisi Degil ama ( ki ben bu konuda Oterite ve Bilgili Değilim)
Ama Bilimle Din asla ters düşmez diye düsünüyorum.
Bir Belgeselde İzlemistim. Maymundan İnsana Dönüşme Degil.
Daha Farklı bir Canli Oldugu belirtilmisti. Bilimsel Sonuclarıyla.
Hatta Darwin’in, Araştirması Çürütülmüştür. Bulunan Maymunun Kafatasına ona ait olmayan bir Kemik eklendigi Ve Maymula insan arası gecis sağlandığı…
Saygılar

Seyirci
Ziyaretçi
Seyirci

Kütüb-ü Sitte’de bulunan bir Hadis-i Şerif’te Âdem A.s. “Baba” olarak nitelendiriliyor. Bu şekilde başka Hadis-i Şerif’ler olma ihtimali de vardır…Bu da sizin “dişi Âdem” teorinizi çürütüyor gibi. Ayrıca evrimciler tanrısız evrimden bahsederken, Ahmet Bey’in neden o kadar onları savunduğunu anlayamıyorum. Herhangi bir dönemde evrim olsa dahi o yine Allah’ın İrade ve Kudret’i ile olabilir ancak. Ama bilindiği kadarıyla Hz. Âdem’de evrim olmadan yoktan yaratılış söz konusudur. Evrim var ise yoktan ve sebepsiz yaratılış yok ise, Hz. İsa’yı nasıl açıklayacaksınız. Her şeyin bilimle sağlaması yapılamaz bence. İlahi İrade Kudret, sünetullah denilen evren sebep sonuc ilişkileriyle- sistemiyle kayıtlı-kısıtlı değildir. Sebep- sonucları koyan… Devamını Oku »

cloud
Ziyaretçi
cloud

Serhat beye katılıyorum.Nuh suresindeki “halden hale geçerek yaratma” ayeti anne karnındaki gelişimden değil, Nuh tufanından sonra yapılan genetik müdahaleden bahseder.Zaten bu ayetin Nuh suresinde geçiyor olması da bu duruma bir atıftır.Bunu destekleyen bir diğer ayet ise şudur; 7:69 “Sizi uyarmak için içinizden bir adam aracılığıyla size Rabbinizden bir ihtar gelmesine şaştınız mı? Hatırlayın ki, O sizi Nuh toplumundan sonra halifeler yaptı ve yaratılışta size daha fazla bir boy-bos verdi. Allah’ın nimetlerini anın ki kurtulabilesiniz.” Gördüğünüz üzere yaratılışımızla ilgili sürece bir müdahale olmuş ve önceki bedenden hem madden hem de manevi anlamda daha iyi bir duruma getirilmişiz.

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

KODADI:BAKARA KOZMİK YARATILIŞIN BU SUREDE ÖZETLENİŞİ EVRİMCİ ZIRVACILARININ HOMOSAPİEN ,EREKTUSUNA BAKARA SURESİ KAFİDİR … Maymuna dönüşen baBAsına özlem duyan yahudi ırkının ,maymunlaşma özlemi bakara suresinde d elilleniyor 1973’te Mary Claire King’in yürüttüğü araştırmada insan ve şempanze DNA’larının %99 oranında birbirine benzerliği ortaya çıkmıştı ,buna öyle çok sevinenler oldu ki,büyük bir çığır açtı bilim dünyasında,aranılan cevabı bulma çabaları bir nebzede olsa cevap bilabileckti artık Derken daha sonraki yıllarda kodlanmayan DNA’lar hesaba katıldı ve bu oran %94’e düştü…sapien maymun erektusuna kavuşamayacaktı bu görüş ve delillerle.Ayrıca geçmişte bir çok insan fosili bulunduysa da halen şempanze fosiline rastlanamıyordu ,acaba nedendi,bu homo errektus hangi kovukta… Devamını Oku »

Silent
Ziyaretçi
Silent

Hamza Bey’in insanın yaratılışının safhalarını anne karnındaki evrelerle açıklamasına katılmıyorum. İlk insan Hz. Adem, bir anne karnında gelişerek yaratılmadı. O zaman Hz. Adem’in yaratılma aşamaları nelerdi peki? Keşke bu açıklama o anda karşı tez olarak Serhat Bey’in aklına gelseydi. Konu orada kapatılmayıp programın seyri daha ilginç konulara yönelebilirdi.

abdurrahman yördem
Ziyaretçi
abdurrahman yördem

konu hakkında daha önce almış olduğum bazı notları sizlerle paylaşmak istedim. İNSANIN YARATILIŞI İnsanın yaratılışı konusunda, Yüce Kitabımızda onlarca ayetler bulunmakta, yaratılışın her aşaması bize bildirilmektedir. Yüzyılımızda tıp konusunda yapılan teknolojik ilerleme sonucunda, bazı ayetlerin bize bildirdiklerini keşfedebilmiş. Birçok ayet ileri teknolojiyle açıklanmayı beklemektedir. Modern tıp; İnsanın ilk hücresinin oluşması ile ilgili yaptığı çalışmalarda, erkeğin menisinde bulunan milyonlarca sperm hücresinden birinin dişi hücreye ( yumurta) girdiğini, dişi hücrenin bundan sonra kendini kapattığını ve diğer sperm hücrelerinin dişi hücreye giremediğini belirtir. Yumurta döllenmiştir. Hemen çoğalmaya başlar ve insanın ilk nüvesi oluşmaya başlar. Rabbimizin ezelde yazdığı Kader böyle başlar. Milyonlarca sperm hücresinden… Devamını Oku »

abdurrahman yördem
Ziyaretçi
abdurrahman yördem

İNSANIN YARATILIŞI “NUTFE” (SPERM) DEN ÖNCE insanın ilk nüvesinin sperm hücresi olduğunu belirmiştik. Sperm oluşumundan önce ve sonrasını da Kuran ayetleri bize bildirmektedir. Bilim hücre yapısı hakkında, atomların molekülleri oluşturduğunu, moleküllerin makro molekülleri ve bundan da hücreyi oluşturduğunu açıklar. Hücrenin iç yapısı hakkında da kitaplar yazılacak kadar bilgilerden bahseder. Rabbimiz, Mü’minun suresinde insanın yaratılışını bize bildirirken çamurun süzülmesinden bahseder. İnsanın ilk nüvesi sperm hücresi ve dişi hücrenin çamurdan nasıl yaratıldığını bilim farkına varmadan açıklar. Nemli toprakta bulunan çeşitli element atomlarının; nasıl bir laboratuvardan geçerek, insanın ilk hücresinin meydana getirildiğini ( yaratıldığını) fark etmez. Çamur süzülerek nasıl hücre halini alır? Cevap… Devamını Oku »

abdurrahman yördem
Ziyaretçi
abdurrahman yördem

İNSANIN YARATILIŞI SPERM HÜCRESİNİN DİŞİ HÜCREYE YERLEŞMESİ Mü’minun suresi 13 ayet ise; toprağın süzülmesi ile Babada oluşan sperm hücresinin, anne de oluşan dişi hücreye yerleşmesini bildirmektedir. Öyle ki bu yerleşmeyi dış etkilerden korunmuş sağlam bir karargaha benzetir. Bilimin açıklaması; milyonlarca sperm hücresinin saldırısına uğrayan dişi hücre aynı anda bir sperm hücresini içine alır ve kendini diğerlerine kapatır. Diğer sperm hücrelerinin daha sonra dişi hücreye girmesinin imkanı yoktur. bazen ilahi yazılım gereği döllenmiş yumurta ikiye bölünür ve çoğalma başlar (tek yumurta ikizleri) bazen de aynı anda iki dişi hücresi bulunur. O zaman iki hücre ayrı ayrı döllenerek ( ayrı yumurta ikizleri)… Devamını Oku »

abdurrahman yördem
Ziyaretçi
abdurrahman yördem

İNSANIN YARATILIŞI – 4
ANA RAHMİNDE
Bilim,
döllenmiş yumurtanın ana rahmine ulaştığını
ve rahim duvarına yapışarak,
çoğalmaya başladığını
ve kök hücreleri ile oluşan organlarla
küçük bir insan şeklinin oluştuğunu
ve daha sonra büyüdüğünü belirtir.
Kuran-ı Kerim bu yapışmayı “alaka” kelimesi ile açıklar.
Türkçede de kullanılan bu kelime ilişik anlamına gelmektedir.
Bilimin son yüzyılda tespit ettiği bu durum;
Rabbimiz tarafından bize bildirilmektedir:
“Mü’minun 14. Ayet”
“Sonra bu “nutfe” yi “alaka” ( rahim duvarına iliştirdik) hâline getirdik. Alakayı da “mudga” (hücrelerin çoğalması, kök hücrelerinin oluşması) yaptık. Bu “mudga”yı da kemiklere dönüştürdük ve bu kemiklere de et giydirdik. Nihayet onu bambaşka bir yaratık olarak ortaya çıkardık. Yaratanların en güzeli olan Allah’ın şânı ne yücedir!”

abdurrahman yördem
Ziyaretçi
abdurrahman yördem

İNSANIN YARATILIŞI – 5
ANNE KARNINDA
Bilim,
anne karnında sırasıyla batın duvarı,
rahim duvarı
ve amniyon zarı
olmak üzere korunmuş üç bölge içerisinde;
bebek embriyonunun ( cenin) gelişiminin sağlandığından bahseder.
Ayrıca embriyonu saran amnion kesesinin de
amnion,
koryon
ve desidüa adlı
üç zardan oluştuğundan bahseder.
Rabbimiz bir ayetinde bunu da bize bildirir:
“Zümer 6”
“Sizi tek bir nefisten yarattı, sonra ondan kendi eşini var etti ve sizin için davarlardan sekiz çift indirdi. Sizi annelerinizin karınlarında, üç karanlık içinde, bir yaratılıştan sonra (bir başka) yaratılışa (dönüştürüp) yaratmaktadır. İşte Rabbiniz olan Allah budur, mülk O’nundur. O’ndan başka ilah yoktur. Buna rağmen nasıl çevriliyorsunuz?”

abdurrahman yördem
Ziyaretçi
abdurrahman yördem

İNSANIN YARATLIŞI – 6 Bilim insanları, insanın yaratılışını keşfedince; tüp bebek, taşıyıcı anne gibi uygulamalara geçmiş, hayvanların klonlanması çalışmaları ile adeta kibirli bir şekilde yaratıcı pozisyonuna soyunmuşlardır. Bu durumu bilen Rabbimiz; Hz. Muhammed (SAV) peygamber efendimize ulaştırdığı vahiy ile bizi uyarmış. Yaratıcı ( Halik ) isminin tüm hallerini bize bu vahiy ile bildirmiştir. Anne ve Baba ile topraktan yaratılan insanı; tüm yaratılışlarla yarattığını, anne ve babasız insan yarattığını ( Hz. Adem ), annesiz babadan yaratılış ( Hz. Adem’in eşi ), babasız anneden yaratılışı ( Hz. İsa ) yaptığını bize bildirerek hem uyarmış, hem de bu durumlardan ibret alınmasını ve Allah’tan… Devamını Oku »

abdurrahman yördem
Ziyaretçi
abdurrahman yördem

HZ ADEM’İN YARATILIŞI Daha önce insanın topraktan süzülerek içindeki elementlerin, bitkiler, hayvanlar ve bunlardan oluşan besinlerin; Anne ve Baba vücudunda döllenmiş iki hücreyi oluşturduğunu, yine anne vücuduna giren bu besinlerin vücudunda işlem görerek bu iki hücreye ulaşması ve özü toprak olan bu besinlerin; rabbimizin yarattığı DNA şifreleri ile insan bedenine dönüşmesi (toprak-insan bedeni) oluşumunu anlatmıştık. Hz. Adem’in yaratılışında anne ve baba olmadığından, Rabbimizin “ OL” emrinin oluşturduğu ve kıyamete kadar gelecek insanların şifrelerinin ilahi yazılımını içinde bulunduran (DNA) döllenmiş yumurtanın (dişi hücresi) toprakla bir şekilde irtibatlandırılarak toprağın süzülmesi ile bitkiye benzer şekilde, beden oluşturulmuş. Daha sonra Ruh üflenerek canlılık, bilinç… Devamını Oku »

abdurrahman yördem
Ziyaretçi
abdurrahman yördem

HZ. ADEM’İN EŞİNİN YARATILMASI Hz. Adem’in yaratılmasından sonra, aynı ortamda, aynı şekilde Eşi ( Havva) yaratılmış. Ancak yumurta hücresi olarak Adem den alınan kök hücresi kullanılarak bugün klonlama dediğimiz şekle benzer bir yaratılışla Havva yaratılmış. Nisa 1 Ey insanlar! Sizi bir tek nefisten yaratan ve ondan da eşini yaratan; ikisinden birçok erkek ve kadın (meydana getirip) yayan Rabbinize karşı gelmekten sakının. Kendisi adına birbirinizden dilekte bulunduğunuz Allah’a karşı gelmekten ve akrabalık bağlarını koparmaktan sakının. Şüphesiz Allah, üzerinizde bir gözetleyicidir. Araf 189 O, odur ki, sizi bir tek canlıdan yarattı, eşini de ondan vücuda getirdi ki, gönlü buna ısınsın. Eşini sarıp… Devamını Oku »

abdurrahman yördem
Ziyaretçi
abdurrahman yördem

HZ. İSA’NIN YARATILMASI Hz. İsa, babasız yaratılmıştır. Kuran ayetlerinde; “Ruh” insan görüntüsü ile gelerek Allah’ın “ OL” Kelimesi ile Hz. Meryem’in hamile kalmasını sağladığı, ayrıca başka bir ayette Hz. İsa’nın yaratılışının Hz. Adem gibi olduğu bize anlatılmaktadır. Daha önce Hz. Adem’in yaratılışında Rabbimizin “OL” emriyle yarattığı döllenmiş yumurtanın toprakla ilişkilendirilmesinden bedeninin yaratıldığını yazmıştık. Hz. İsa’nın da buna benzer “OL” emriyle yaratılmış döllenmiş yumurtanın bugünkü bilimin deyişiyle “taşıyıcı anne” olarak seçilen Hz. Meryem de bedenlenmesi ile Hz. İsa Yaratılmıştır. ( en iyi Allah bilir) Rabbimiz, Kuran- Kerim de bize bu olayı detayları ile anlatmaktadır: “Meryem 17-18-19-20-21” “Sonra onlardan yana (kendini gizleyen)… Devamını Oku »

Bunlar da ilgini çekebilir

Çalar Saat: Osmanlı’da Mason Locaları ve Faaliyetleri

Devamını Oku →