Yükleniyor...
Buradasınız:  Anasayfa  >  Çalar Saat  >  Güncel Yazı

Çalar Saat: Sizden Gelen Sorular

Tarafından   /  29 Ocak 2016  /  12 Yorum

No Gravatar

Gazeteci-Yazar Hamza Yardımcıoğlu ve Araştırmacı-Yazar Serhat Ahmet Tan tarafından sunulan Çalar Saat programının “Sizden Gelen Sorular” isimli bölümü yayınlandı.
 
Çalar Saat programının bu bölümünde takipçiler tarafından sorulan soruları içeren konular ele alınmıştır. Çalar Saat programının bu bölümünde ele alınan konu başlıkları:
Hz. Nuh boyut değiştirmiş olabilir mi?
Hz. Nuh zaman yolculuğu mu yaptı?
Hz. Nuh ve Eceli Müsamma
Yapılmış olan zaman deneyleri ne sonuç gösterdi?
Işık hızı ve zaman meselesi
Nuh Tufanı yerel mi yoksa bütün arzda mı gerçekleşti?
Şeytan’ın(İblis) cinsiyeti nedir?
 

12
Kimler Neler Demiş?

avatar
12 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
4 Yorum yazarları
Samet Şaştımsecret_keyYrdnrGlmsrabdurrahman yördem Son yorum yazarları
  Takip  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
abdurrahman yördem
Ziyaretçi
abdurrahman yördem

İNSANIN YARATILIŞI “NUTFE” (SPERM) DEN ÖNCE insanın ilk nüvesinin sperm hücresi olduğunu belirmiştik. Sperm oluşumundan önce ve sonrasını da Kuran ayetleri bize bildirmektedir. Bilim hücre yapısı hakkında, atomların molekülleri oluşturduğunu, moleküllerin makro molekülleri ve bundan da hücreyi oluşturduğunu açıklar. Hücrenin iç yapısı hakkında da kitaplar yazılacak kadar bilgilerden bahseder. Rabbimiz, Mü’minun suresinde insanın yaratılışını bize bildirirken çamurun süzülmesinden bahseder. İnsanın ilk nüvesi sperm hücresi ve dişi hücrenin çamurdan nasıl yaratıldığını bilim farkına varmadan açıklar. Nemli toprakta bulunan çeşitli element atomlarının; nasıl bir laboratuvardan geçerek, insanın ilk hücresinin meydana getirildiğini ( yaratıldığını) fark etmez. Çamur süzülerek nasıl hücre halini alır? Cevap… Devamını Oku »

abdurrahman yördem
Ziyaretçi
abdurrahman yördem

HZ ADEM’İN YARATILIŞI Daha önce insanın topraktan süzülerek içindeki elementlerin, bitkiler, hayvanlar ve bunlardan oluşan besinlerin; Anne ve Baba vücudunda döllenmiş iki hücreyi oluşturduğunu, yine anne vücuduna giren bu besinlerin vücudunda işlem görerek bu iki hücreye ulaşması ve özü toprak olan bu besinlerin; rabbimizin yarattığı DNA şifreleri ile insan bedenine dönüşmesi (toprak-insan bedeni) oluşumunu anlatmıştık. Hz. Adem’in yaratılışında anne ve baba olmadığından, Rabbimizin “ OL” emrinin oluşturduğu ve kıyamete kadar gelecek insanların şifrelerinin ilahi yazılımını içinde bulunduran (DNA) döllenmiş yumurtanın (dişi hücresi) toprakla bir şekilde irtibatlandırılarak toprağın süzülmesi ile bitkiye benzer şekilde, beden oluşturulmuş. Daha sonra Ruh üflenerek canlılık, bilinç… Devamını Oku »

abdurrahman yördem
Ziyaretçi
abdurrahman yördem

HZ. ADEM’İN EŞİNİN YARATILMASI Hz. Adem’in yaratılmasından sonra, aynı ortamda, aynı şekilde Eşi ( Havva) yaratılmış. Ancak yumurta hücresi olarak Adem den alınan kök hücresi kullanılarak bugün klonlama dediğimiz şekle benzer bir yaratılışla Havva yaratılmış. Nisa 1 Ey insanlar! Sizi bir tek nefisten yaratan ve ondan da eşini yaratan; ikisinden birçok erkek ve kadın (meydana getirip) yayan Rabbinize karşı gelmekten sakının. Kendisi adına birbirinizden dilekte bulunduğunuz Allah’a karşı gelmekten ve akrabalık bağlarını koparmaktan sakının. Şüphesiz Allah, üzerinizde bir gözetleyicidir. Araf 189 O, odur ki, sizi bir tek canlıdan yarattı, eşini de ondan vücuda getirdi ki, gönlü buna ısınsın. Eşini sarıp… Devamını Oku »

abdurrahman yördem
Ziyaretçi
abdurrahman yördem

HZ. İSA’NIN YARATILMASI Hz. İsa, babasız yaratılmıştır. Kuran ayetlerinde; “Ruh” insan görüntüsü ile gelerek Allah’ın “ OL” Kelimesi ile Hz. Meryem’in hamile kalmasını sağladığı, ayrıca başka bir ayette Hz. İsa’nın yaratılışının Hz. Adem gibi olduğu bize anlatılmaktadır. Daha önce Hz. Adem’in yaratılışında Rabbimizin “OL” emriyle yarattığı döllenmiş yumurtanın toprakla ilişkilendirilmesinden bedeninin yaratıldığını yazmıştık. Hz. İsa’nın da buna benzer “OL” emriyle yaratılmış döllenmiş yumurtanın bugünkü bilimin deyişiyle “taşıyıcı anne” olarak seçilen Hz. Meryem de bedenlenmesi ile Hz. İsa Yaratılmıştır. ( en iyi Allah bilir) Rabbimiz, Kuran- Kerim de bize bu olayı detayları ile anlatmaktadır: “Meryem 17-18-19-20-21” “Sonra onlardan yana (kendini gizleyen)… Devamını Oku »

YrdnrGlmsr
Ziyaretçi
YrdnrGlmsr

Öncelikle şunu belirtmek isterim.
Allah, Hamza Beyle, Ahmet Beyi ayirmasın. İkisi Birarada Çok Güzel. Sanki Öz Kardeş.

Kendi Adıma Bazı Rüyalarım Birebir Çikiyor. 15 yıl önce bir Rüya Gördüm. Birebir aynısı cikti. Eve Hirsiz Girmiş Diyorum. Ben İzmir’deyim.Babamlar Antalya da. Ve O saatte eve hırsız girmiş.Ailem bu kız birseyleri görebiliyor diyor.

Ancak Benim Şu an aklıma birşey geldi.

Hem GEÇMİŞ. HEM GELECEK BİRARADA İSE;

MEVCUT ZAMANDA AKARKEN Mİ ?

YOKSA !

BİZ RÜYALARIMIZDA ;

GELECEĞİ DEĞİL DE.

GECMİSİ Mİ, GÖRÜYORUZ.

Umarim Anlatabilmisimdir.

Bu Konuya da Değinirseniz. MUTLU Olurum.

Saygılarimla arz ederim.

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

Selamlar hocam … Niçin nebe’suresi? Paranoyaya bağladım gene yorumlar sivri gelirse kusura bakmayın…. NEBE’ SURESİ GİRİŞ Adı: Sure, adını, ikinci ayetinde geçen “Büyük Haber” deyiminden almıştır. Surenin muhtevası ve bahsedilen konular da, surenin bu adı almasına neden olmuştur. Nebe’ kelimesinin anlamı “Haber” yani kıyamet ve ahiret gününden haber, demektir. Konu: Bu surenin konusu da, Mürselat Suresi gibi kıyamet gününün ve ahiret hayatının açıklanarak, ispatlanmasına yöneliktir. Kıyamet gününü ve ahiret hayatını kabul veya inkâr etmenin sonuçlarının, bununla birlikte müminler ve kafirler üzerindeki etkilerinin neler olabileceği hakkında bilgi verilmektedir. Rasulullah (s.a), Mekke’deki tebliğini üç temel ilkeye dayalı olarak sürdürüyordu: 1) Allah’tan (c.c.)… Devamını Oku »

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

Bismillâhirrahmânirrahîm 78-EN-NEBE’ SÛRESİ Bu mübârek sûre “El-Meâric” sûresinden sonra Mekke-i Mükerreme’de nâzil olmuştur. Kırk âyet-i kerîme’yi içermektedir. “Nebe-i Azîm” denilen büyük, mühim bir haberi, kıyamet gününe ait suali ve cevabı içermiş olduğu için kendisine “En-Nebe” ve “Amme” sûreleri adı verilmiştir. Bu sûre de Mürselat sûresinde olduğu gibi haşr neşre Cenab-ı Hak’kın kaadir olduğunu bildiriyor. Kıyamet gününü yalanlayanları kınıyor, Cennet ve Cehennemin vasıflarını fazlasıyla beyan buyuruyor. Binaenaleyh aralarında büyük bir irtibat vardır. Bu sûre-i celîlenin başlıca konuları şunlardır: 1. Müşriklerin kendi aralarında kıyamete ve Yüce Peygamber’e dair soruşturmalarını beyan etmek. 2. Kıyametin vukuunun mümkün olduğuna dair deliller getirme ve inkârcıları tehdîd… Devamını Oku »

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

ECELİ KAZA VE ECELİ MUSEMMA NEDİR, MAKTUL ÖLDÜRÜLMESEYDİ YAŞAYACA MİYDİ? Ecel: belli bir zaman parçası ve bu parçanın sonu demektir. Birşey için belirlenmiş zaman dilimine ecel denir. İnsanın veya herhangi bir canlının eceli, kendisine tâyin edilen ömürün sonu yani ömrünün bittiği tarihtir. Örneğin: قَالَ ذَلِكَ بَيْنِي وَبَيْنَكَ أَيَّمَا الْأَجَلَيْنِ قَضَيْتُ فَلَا عُدْوَانَ عَلَيَّ وَاللَّهُ عَلَى مَا نَقُولُ وَكِيلٌ [028.028] [DV] Musa şöyle cevap verdi: Bu seninle benim aramdadır. Bu iki 8ecelden (süreden) hangisini doldurursam doldurayım, demek ki bana karşı husumet yok. Söylediklerimize Allah vekîldir. Bir de ecel ile ömrü karıştırmamak lazım. Ömür yaşanan süredir ecel de bu surenin son tarihidir.… Devamını Oku »

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

Hocam selamlar Malesef alttan nebe’suresinin gelmesine ben sıradan bir olay olarak bakamayacağım… Niçin ?niçini…:? Eğer tesadüflere değilde ,tevafuklara inanan biriysen ,bu tavafuki bir olaydır,ve bu kaderde yazılı olan ,sebeplere dayanan,ve önce ayakların adanaya gitmesi …vs vsirelerin gerçekleşmesinden sonra bu olayın cereyan etesi gerekir Bence bunu oturup herkes bi iyi düşünmeli Niye adana? Niye evrim teorisi videosuna nebe’suresi Siz söylemeseniz ,ben buna dikkat etmeyecektim Zaten paranoyağım ,iyice yedim kafayı bu uyarıyla, Heleki birinci ayet beynimi deldi… Nöronlarım yandı,nebe’suresinde yine tedrahedrona işaretler var,bu konu eceli müsemmayla uyuşuyor Dikkat ederseniz,sure o videoda geldi,biz bu videoda eceli müsemmayla harmanladık,ve nuhu konuşmaya başladık,bu surede öyle… Devamını Oku »

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

İlk insan dişimi erilmi konusundada Ayet kesin sonuç sunuyor bize ,çift cinsiyetli olması mümkün değildir İki cinsiyet yaratılarak eşleşiyorlar Serhat hocama burda katılıyorum İlk insan bir dişidir 23.Kromozomla genetik miras geçmektedir Ayrıca kadına vahiy geez diye de bir şey yoktur Kadın sadece rahmani çizgide korunmaya alınmıştır,meryeme niye vahyetmiş Allah hamza hocama bi sorar mısınız hocam:) Vahiy konusu erkekler için bir statü değildir Vahi büyük bir boyunduruktur,bunu her ruh kaldıramaz,vahye tabi olmanın bile süreçleri,hazırlanma aşamaları vardır Ruh belli aşamalardan geçmeden vahye tabi tutulmaz Ben kadından peygamber gelemeyeceği konusuna katılmıyorum Ki zaten vahyi alanıda bir ana doğurmaktadır,dolaylı yoldan vahye muhattab tutulmuştur Bir… Devamını Oku »

Samet Şaştım
Ziyaretçi
Samet Şaştım

Merhaba çalar saat ekibi sayın değerli Ahmet ve Hamza beylere bir sorum olacak bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.Kuranda geçen ulul elbab hakkında bizi bilgilendirirseniz çok sevinirim.Türkiyede ulul elbablardan hiç varmı bunu merak etmekteyim.Birde cevap verirseniz sevinirim.

samet sastim
Ziyaretçi
samet sastim

Selamlar kuranın hükümleri dogrultusunda bir devlet kurulmuş olsa nasıl bir devlet modeli öngörülmektedir.Bu konu hakkındaki görüşlerinizide merak etmekteyim.

Bunlar da ilgini çekebilir

Çalar Saat: Osmanlı’da Mason Locaları ve Faaliyetleri

Devamını Oku →