Yükleniyor...
Buradasınız:  Anasayfa  >  Çalar Saat  >  Güncel Yazı

Çalar Saat: Uzay-Zaman ve Zamanda Yolculuk

Tarafından   /  02 Şubat 2016  /  8 Yorum

No Gravatar

Gazeteci-Yazar Hamza Yardımcıoğlu ve Araştırmacı-Yazar Serhat Ahmet Tan tarafından sunulan Çalar Saat programının “Uzay-Zaman ve Zamanda Yolculuk” isimli bölümü yayınlandı.
 
Çalar Saat programının bu bölümünde ele alınan konu başlıkları şunlardır:
Zamanda geriye ve ileriye gidilebilir mi?
Zamanda geriye gidilirse ne olur?
Zamanın kaynağı nedir?
Kütle nedir?
Bütün zaman kesitleri yanyana yaşıyor mu?
Mekan ve zaman ilişkisi nedir?
Büyük patlama nasıl oluştu?
Karadeliklerin büyük patlamayla ilişkisi
Zamanı yavaşlatan kuvvet nedir?
Galaksinin kütlesi nasıl meydana gelmiştir?
Işık hızı ve zaman ilişkisi
Hızlandığımız zaman geçmişe mi geleceğe mi gideriz?
Işık ve ses hızını nasıl anlamalıyız?
Sicim Teorisi neyi göstermektedir?
Boyutları nasıl anlamalıyız?
Zaman kesitlerinin üstüste gelmesiyle ne oluşuyor?
Uzayın oluşumu nasıl açıklanıyor?
Büyükdede paradoksu
Schrödinger’in kedisi deneyi bize neyi gösteriyor?
Kainatın içindeki sonsuz olasılıklar
 

8
Kimler Neler Demiş?

avatar
8 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
5 Yorum yazarları
DenizAlih4Nsecret_keyabdurrahman yördemErdem Son yorum yazarları
  Takip  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Erdem
Ziyaretçi
Erdem

Hocam zaman yolculugu hakkinda onere bileceginiz filmler varmi..

abdurrahman yördem
Ziyaretçi
abdurrahman yördem

SİCİM TEORİSİ
Rabbimizin kitabında;
Haşr/24. O Allah ki, yaratandır, (en güzel bir biçimde) kusursuzca var edendir, ‘şekil ve suret’ verendir. En güzel isimler O’nundur. Göklerde ve yerde olanların tümü O’nu tesbih etmektedir. O, Aziz, Hakimdir.
Ayet bize bildiriyor.
Göklerde ve yerde ne varsa bu isimleri zikrediyor.
Bu titreşim, senfoni; Esmaul- Hüsna frekansları.
Nasıl ki beyaz rengin içinde bulunan ana renklerin kombinezonları tüm evreni renklendiriyorsa
İlahi ilk EMİR/OL/KÜN/BİNGBANG
İçinde bulunan, (Rabbimizin sayısını bildiği) ESMAUL_HÜSNA nın kombinozonları; evrenin yapı taşlarını oluşturuyor.
Esma’nın frekansları ile evren titreşiyor.
Bu titreşimler; Evrendeki varlıkların karakterini belirliyor.
Evrenin DNA sını oluşturuyor.
Bu şifrelere/kadere göre EMİR oluşuyor.

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

Selam ile Ne olacak bu kediciğin hali? Yaşamla ölüm arasında geçen kıyasıya bir mücadele… Cırmakladığı duvarlar Ve havada ölüm kokusu Gözlemleyenin insafına mı kaldı yani herşey… …. …. Einshteinin bu kadar kedi telefin yeter mektubu Türünün tek örneğisin vetosu… Kedicik ölecek mi? Ölmemeli ya ölmemeliiii zamanın teker ucunda yaşamla ölüm arasında direnmeli Hangi gassal yıkayacak peki bu kediciği Mizan ona kurulmuş Siyanür zerk edilse daha yeğ değil mi idi? Niye ölecek şimdi bu kedi? … Gözlemleyen için kedicik ölmeli mi ölmemeli mi? Anştayn sonunda dayanamadı,tiz vakta mektup yazıp Schrödinger’e haddini bildirecek bir mektup göndermeliydi : Ve dedi ki; Loue dışında,… Devamını Oku »

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

Kedi dir kediiiiiii Ya ordaki kedi sen olsaydın? Allahım nolur bir kapı aralada ,şuradan sıvışayım diye dua mı ederdin Yoksaaaaaa… Bu kediye paralel evren aralatma çabasında gözlemci olmayı mı yeylerdin? Dışarda acaba ne olacak gözlemcisi İçerde sarmal helezonik hareketi keşfetmeye çalışan ,kapının eşiğini bulmaya çelışan bir kedi Bulmuş olabilir mi kapının eşiğini …? Özneden ölen tanıkta dirilir mi üstadddd Ey konulduğu tabuttan kurtuluş çaresi arayan kişi diye bir vaveyla kopsa bir kapı aralansa tamda şimdi yeriydi değil mi kedi… gözünü mekansızlığa çevirrrrr Aslında o tabutun içinde değilsinnnnn Olmayam bir tabutun içineeee Kediyi nasıl sokarsınızzzzz Alın size ennn leri zorlayacak bir… Devamını Oku »

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

schödinger’ in özünde bir satanist mi dir:)) 3Kedi öldürünce kaç cami yaptırması gerekmektedir,bunları bilmiyor mudur:) Schödinger efwndiiiiiii seni ülkemdwki hayvan severlere şikayet edersem seni feriştahı gelse panter emelden kurtaramazzzzzzz:)) Niyeeerr kedi ayrıcaa,bir orangotannnnn ,fara,köpekkkk değilde bir kediiiii Kediden kastın nebidi moniiiiiii:))) Neysee Mösyö schrö’nün kedisi çok ustaca kurgulanmış bi düşünce deneyiymiş, deneyin büyüklüğü kuantum dünyasıyla, klasik fizik dünyasını bir araya getiriyor,kutsal bağla nikahlayarakk desti izdivaç yaptırıyor hatırladığım kadarıyla malzemeleri yazim; 1 adet kedi,1-2 gr radyoaktif bi element, şesi, zehirli bir gaz *, fotosel gibi bişi, birde kapalı kutu. hazırlanışı; efendim önce şişesinin içine sarin konur. kapağınada fotosel monte edilir. sonra… Devamını Oku »

Alih4N
Üye
Alih4N

En sevdiğim konulardan birisidir ..
Gene herzamanki gibi çok güzel bir programdı , ağzınıza yüreğinize sağlık , programın devamını gene herzamanki gibi sabırsızlıkla bekliyorum :))

Deniz
Ziyaretçi
Deniz

Serhat bey horton adlı bir çizgi film var . Çocuklara boyutları çok güzel bir konu içinde anlatıyor seyredilmesini tavsiye ederim .

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

Bu tezi anlayabilmek için alev alatlının kitaplarını okumak gerek sanırım Betimlemelerle örüntülü realiteye uyarlanmış bir uslup ,gayet ilgi çekici,tavsiye ederim… 2020li yıllar. postnişinde yüce pirin oturduğu yeni dünya düzeni tarikatı, iktidarını tüm hışmıyla güçlendirmeye devam etmektedir. dünya halkları ya kutsal koalisyona biat edecekler ya da sömürülmezlerin ve lanetlilerin kaderlerini paylaşacak, yeryüzünden silineceklerdir. rüya, gezegenimizde hayatın kutsal koalisyonun dışında kalarak da sürdürülebileceğine inanan bir avuç insanın, onarımcıların öyküsüdür. onarımcılar, kendilerine “gururlu oldukları kadar da utangaç olan” turnaları örnek alırlar. dünya görüşünden ödün vermeyen, dünya görüşünü bizim dünya görüşüne uyarlamayı reddeden, sınırsız çayırlıklardan başka özgürlük tanımayan, kendi yaşam biçiminden gayrısına boyun eğmeyen,… Devamını Oku »

Bunlar da ilgini çekebilir

Çalar Saat: Osmanlı’da Mason Locaları ve Faaliyetleri

Devamını Oku →