Yükleniyor...
Buradasınız:  Anasayfa  >  Çalar Saat  >  Güncel Yazı

Çalar Saat: Kelimeler ve Kökenindeki Sırlar

Tarafından   /  09 Şubat 2016  /  4 Yorum

No Gravatar

Gazeteci-Yazar Hamza Yardımcıoğlu ve Araştırmacı-Yazar Serhat Ahmet Tan tarafından sunulan Çalar Saat programının “Kelimeler ve Kökenindeki Sırlar” isimli bölümü yayınlandı.
 
Çalar Saat programının bu bölümünde ele alınan konu başlıkları şunlardır:
Orion ve Şira arasında Galaktik Mücadele mi var?
Osiris ve İsis nedir?
Mısır Tanrıları ve Ezoterizm
Mısır Tanrısı Ra’nın gözü neyi temsil eder?
Horos ismi neyi ifade eder?
Sirius Yıldızının hareketleri
Dogonlar ve Sirius Yıldızı
Newton’ın Kabala Kitabı
Eski Sümer inancında kurban
 

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
2 Yorum yazarları
M_israfilemre_Esecret_key Son yorum yazarları
  Takip  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
secret_key
Ziyaretçi
secret_key

Selam ile hocalarım Anatula kitabini henüz okumadım bulamadım çünki buluruz inşaallah Dogonlar tarih süreci açısından çok önemlidir,lakin biz uzaydan birilerinin gelemeyeceği hususunda öyle işlenmişiz ki,bir türlü inanamıyoruz,gülüp geçiyoruz Dogonlar çıldırmış olmalı diyoruz… Siriusla alakalı bizim için sorulması gereken ,yada bizi alakadar etmesi gereken sorular sanırım şunlar: Sirius niçin bizim kutsal kitabımızda geçer? Niçin sirius önemlidir? O niçin siriusun da rabbi dir? Siriusla alakalı bir düşünce paylaşmıştım daha önce sizlerle,miraçta gerçekleşen hadise dir bu iki yay arası yaklaşma deselerde,bu yaklaşmayı vahyin geliş anı diyerek yorumlamıştım, Sirius daima kafaları karıştırmış,insanların kafası bu konuya bir türlü basmamış,basmamaya da devam ediyor,sirius bizim için bir… Devamını Oku »

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

Hocam bizler Sizleri dinleyenler Ağzınızın içine bakanlar olarakkkkkkk Gerçekten zorlanıyoruz:) Yetmiyorrrrrrrr Defalarca dinliyoruz Doymuyoruzzzz 19Ar dakikalı parsellere ayrılmış levhalardan yorumlarınızı anlamaya çalışıyoruz Dakikalar elimize bir lastik alsak çeksek uzatmaya çalışsak uzar mı ,yada uzatma lastiği sonra kopmasın mı diyorsunuz:)) Bizi niçin yalvartıyorsunuz? Sizi takip eden herkes bu videoların süresinin uzamasını istiyor,neden hala diretiyorsunuz? Neyse osirisin mezarı orion muymuş bunu kaçırmışım Horos:yıldız kobumlarıysa Horus,da yıldızların pineal beze etkisini konu alan bir hermetik okul öğretileri midir acep:) Biz zodyakkkk kuşağının iz düşümlerini horoskop çıkartmak adı altında,yorumlar burçlar buluyoruz,şu şöyle olacak şu şekilde olacak diye bir sürü üfürükçü çıkarta biliyoruz Birde raaaa nın… Devamını Oku »

M_israfilemre_E
Ziyaretçi
M_israfilemre_E

selamun aleykum serhat bey hayırlı yayınlar hamza beyede selamlar takip deyim

Secret_key
Ziyaretçi
Secret_key

Sümer dilinde Kader anlamına gelen NAM, önceden belirlenmiş olayların değiştirilemez gidişatını anlatmaktaydı. Kısmet olarak tercüme ettiğimiz NAMTAR ise önceden belirlenmiş olayların değiştirilebilir gidişatı anlamına geliyordu. TAR hecesi kesmek, kırmak, değiştirmek anlamına geliyordu. Babası bir insan, annesi bir tanrıça (anunnaki) olan Gılgamış kendisini yarı tanrı (yarı anunnaki) olarak görmektedir. Hatta annesinin tanrıça olması nedeniyle 2/3 oranındaki anneden geçen genler nedeniyle kendisinin 2/3 oranında tanrı olduğunu düşünmektedir. Ancak bunun bile onu ölümden kurtarmayacağını da bilmektedir. Günümüzde “Gılgamış Destanı” olarak bilinen metnin amacını teşkil eden ölümsüzlük arayışına çıkmadan önce Gılgamış Güneş Tanrısı Utu/Samaş’a şu soruyu yöneltir: “Şehrimde ölür insan; yüreğim daralır. İnsan yok… Devamını Oku »

Bunlar da ilgini çekebilir

Çalar Saat: Osmanlı’da Mason Locaları ve Faaliyetleri

Devamını Oku →