Yükleniyor...
Buradasınız:  Anasayfa  >  Anahtarcı Yorumları

Anahtarcı Yorumları

No Gravatar

Genel kurallar haricinde her konuda kısıtlamasız, karakter limiti olmadan, özgürce yorumlarınızı yazabilirsiniz.
 
Genel Kurallar
1-Yorum; hakaret, aşağılayıcı ifade, saldırganlık ve ideolojik propaganda içermemelidir.
2-Yorumda, herhangi bir internet sitesi, firma ve oluşumun reklamı bulunmamalıdır. Bunun dışında herhangi bir konuda kaynak göstermek amacı taşıyan adres gösterimleri reklam amacı taşımadığından bir problem teşkil etmemektedir.
3-Yazılan her yorumdan yorum sahibi sorumlu olacaktır.


20
Kimler Neler Demiş?

avatar
16 Yorum konuları
4 Konu cevapları
2 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
7 Yorum yazarları
evrenOsmanAyşe zehraAlih4Nbulentdemir4398 Son yorum yazarları
  Takip  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
abdurrahman yördem
Ziyaretçi
abdurrahman yördem

“gamam” daha önce (Bakara 210 ve Furkan 25 ayetler) belirtmiştim. Ardında meleklerin bulunduğu aracı saklayan bir yapay bulut. Ayetlerin bildirdiğine göre, Hz. Musa çölde kavmi ile giderken kendisinden su ve yemek istediler. İnsan formlu melekler zaten onlara yol gösteriyordu. Bu isteklerini de karşıladılar. Bu istekleri karşılanırken ayetler; üzerlerine “gamam” ile gölge yapıldığından ve yiyeceklerini verdiklerini bildirir. Bu yiyecekler; isimlendirildikleri gibi mi, yada bilemediğimiz bir yiyecek türü mü bilmiyoruz. Muhtemelen meleklerin geldikleri cennetten (gezegen) olabilir. Araf 160 “Biz İsrailoğullarını oymaklar halinde oniki kabileye ayırdık. Kavmi kendisinden su isteyince, Musa’ya, “Asanı taşa vur!” diye vahyettik. Derhal ondan oniki pınar fışkırdı. Her kabile… Devamını Oku »

Ayşe zehra
Ziyaretçi
Ayşe zehra

Bu yorumlarin devamı gelirse çok güzel olur..saygilar

abdurrahman yördem
Ziyaretçi
abdurrahman yördem

Pisişik güçler ve evliya kerametleri konusuna daha sonra gireceğim. Kaldığım yerden devam etmek istiyorum. İnsan formundaki melekler konusuna devam etmeden önce “melek” varlıkları iyi anlamak lazım “melek” varlıklarının en büyük özelliği rabbimizin emirlerini yerine getiren ve bununla zikir yapmış olan varlıklardır. Verilen görevden başka bilgileri yoktur. “Melekler: Ya Rab! Seni noksan sıfatlardan tenzih ederiz, senin bize öğrettiklerinden başka bizim bilgimiz yoktur. Şüphesiz alim ve hakim olan ancak sensin, dediler.” Bakara 32 Yapıları ayetlerle bildirilmemiştir. Verilen görev ile tanımlanırlar. “ölüm melekleri”, “vahyi meleği”, “katip melekler” vs Bir melek diğer meleğin görevini yapamaz. Birkaç görev birden yapamaz. Öyle olsaydı akıl ve iradesi… Devamını Oku »

Semih
Ziyaretçi
Semih

Yorumlarınızın devam etmesini istiyorum çok teşekkürler

abdurrahman yördem
Ziyaretçi
abdurrahman yördem

Her kar tanesini, yağmur damlasını ayrı bir melek taşır. Havayı düşünüyor musunuz; benim sesim, senin sesinle karışmıyor. Milyarlarca ses, radyo frekansı, görüntü frekansları, Yetmedi uydudan gelen görüntüler, sesler, Rüzgar, soğuk, sıcak, koku, oksijen, hidrojen vs Güneşten, yıldızlardan gelen fotonlar Hiç birbirini etkilemeden havada dolaşıyor. Her birini görevli melekler taşıyor da ondan, Atomlar, elektronlar, içlerinde bulunan kuvvetler hepsi görevli (programlanmış)(emir yüklü) melekler tarafından taşınır. “Gaybın anahtarları O’nun katındadır, O’ndan başka hiç kimse gaybı bilmez. Karada ve denizde olanların tümünü O bilir, O, bilmeksizin bir yaprak dahi düşmez; yerin karanlıklarındaki bir tane, yaş ve kuru dışta olmamak üzere hepsi (ve her şey)… Devamını Oku »

bulentdemir4398
Üye
bulentdemir4398

merhaba sayın yazarlar sizleri beğenerek izliyorum lütfen bu siteye tartışmalrınızı tv programı şeklinde yayınlarsanız çok iyi olur burası sizin siteniz süre sınırı olmayan özgür yorumlarınızı bekliyorum ayrıca diğer araştırmacı arkadaşları bu platformda tutarsanız siteniz zenginleşir sınırsız bilgi kaynağı olur çok teşekkürler emeklerinize için birde kıyamet her geçen gün yaklaşıyor ne öğrensek bizim için kardır.

bulentdemir4398
Üye
bulentdemir4398

tabi yolladığım mesaja ek olarak lütfen kuran ışığında olması gerekiyor tüm cevaplar orda.

Alih4N
Üye
Alih4N

Herzaman sıkılmadan sizi izleyebilirim :)) , keşke şu vakit probleminide çözsek çünkü 19 dakika çok az , en azından cümleler tamamen bittiğinde program bitse sözler yarıda kalmaz en azından.

Ayşe zehra
Ziyaretçi
Ayşe zehra

Serhat hocamın nuh as hakkındaki teziyle ilgili olarak ve aslında genel bi soru aklıma takıldı. Eğer gelecekten gelen peygamber yada peygamberler fikri gerçekse hz.muhammed in Son Peygamber oluşunu nasıl anlamamız gerekiyor?yardimci olursanız sevinirim.saygilar

Ayşe zehra
Ziyaretçi
Ayşe zehra

Bakara süresi nde geçen “tûr” dağ midir yoksa ne olabilir???

abdurrahman yördem
Ziyaretçi
abdurrahman yördem

Bu gölgesinin arkasına saklanan, insan formundaki melekleri getiren bu araçtan ayetlerde bahsediliyor mu? Nisa 154 ayet “Kesin söz vermeleri dolayısıyla Tur’u üstlerine yükselttik ve onlara: ‘Bu kapıdan secde ederek girin’ dedik ve onlara: ‘Cumartesi (günü) haddi aşmayın’ da dedik. Ve onlardan kesin bir söz aldık.” Meryem 52 ayet “Ona, Tur’un sağ yanından seslendik ve onu (kendisiyle) gizlice söyleşmek için yakınlaştırdık.” Taha 80 ayet “Ey İsrailoğulları, andolsun, sizi düşmanlarınızdan kurtardık. Tur’un sağ yanında sizinle vaadleştik ve üzerinize kudret helvasıyla bıldırcın indirdik” Yukarıdaki ayetler Hz. Musa ve kavminden bir kısım kişilerin Tur’a gelmesi ile ilgili. Bize bir şeyler anlatıyor mu? Meallerde ve… Devamını Oku »

Ayşe zehra
Ziyaretçi
Ayşe zehra

Teşekkür ederim.yeni gördüm yazınızı şimdi okuyacagim

ayse zehra
Ziyaretçi
ayse zehra

bıdahakı programın basında bıze e buyuk resmı anlatırsanız sevınırım.saygılar…

Ayşe zehra
Ziyaretçi
Ayşe zehra

Ahmet Hoca ya bi sorum yine nuh tufanı teziyle ilgili.eğer gelecekte olduysa soyu günümüzde bile tükenmiş hayvanları nasıl yorumlicaz.kafama takildi

Ayşe zehra
Ziyaretçi
Ayşe zehra

Sayin serhat ahmet tan.kozmik satranç kitabınızi alıp okudum elimden bırakamadım bitirdim.allh razı olsun böyle bi kitap yazmışsınız…insallh dgerlerini de okuyacağım. İnsallh sizde yazmaya devam edersiniz.başarılar. …

Ayşe zehra
Ziyaretçi
Ayşe zehra

Smdi es tw deki çalar saati izledim.salih peygambere gönderilen devenin bahsi geçti. Ama ayrıntıya girilmedi.fikri olan paylaşabilir acaba???kayadan çıktığı syleniyor deve miydi acaba dedi ahmet bey

Osman
Üye
Osman

Benim bir sorum olucak oda şu; acaba Hz Zülkarneynin yaptıgı set şu bahsi gecen Star gate projesindeki dünyaya açılan yıldız kapısı olabilirmi bu kapının dünyada bir yerde mesela kayıp kıta denilen atlantiste olma olasılığı varmıdır bunu yorumlarmısınız hayırlı yayınlar teşekkürler.

evren
Üye
evren

mrb hocam ben ufocuyum yani ufolar daha çok ilgimi çekiyo habertürkte ufocu haktan hocayla birarada tartışmış bilgilendirmişsiniz milleti sizide fırsat buldukça takip ediyorum müthiş kafa kurcalayan teorileriniz var fakat benim içinden çıkamadıgım bir konudan bahsediceğim demişsiniz ki zamanda yolculuk yapılabilir geçmişe gidip kaderi değiştirebiliriz şöyle bişey çıkıyor ortaya ben 60 yaşındayım dur bi 30 yaşına gidiyim yaptıgım zinaları yapmıyımda günahlarım silinsin gibi oluyor ve herkesin buna ulaşamayacagını söylüyorsunuz yani belirli kişiler özel insanlar yolculuk yapar diyosunuz o zaman her kul eşit olmuyor bazıları kaderini güzel çizerken müdahalelerde bulunup bazıları kadere mahkum oluyor. hataları düzeltmek için gidilmese desek o zaman yolculuk… Devamını Oku »

evren
Üye
evren

yorumlarımı paylaşmanıza gerek yok siz okuyun yeter hocam ve şunuda ekliyim unutmuşum dediğiniz özel insanlardan kasıt melek türü varlıklar yolculuga yardım edip zulkarneyn tarafından gerçekleştirilicekse bence gereksiz bişey yüce allah zaten gücünün sınır olmadıgı için ol deyince oluverir. hastalıgına çare aramak isteyen dua ile şifa bulur zamanda gezmeye gerek kalmaz günahı için pişmansa tövbe eder. bence hocam ister bu dünyada ister ahirette yaşadığımız andan ibaret 1 an öncesine geri dönüş yok biran ileriyede gidiş yok yani istediğiniz şeyi ışınlayın ama (an) herşeyden daha hızlıdır. bu an kimine göre 5 yıl sürer kimi hatırlamaz ama yaşar.

Osman
Üye
Osman

Hz.Zulkårneyn meselesine fårkli bir båkis åcisi då benden.Turkler målum tårihte demir døvme isleriyle meshurdur. Hz Zulkårneynin de yecuc ve mecucun ønune yåptigi seddin øzellikle demir kutlelerden ølmåsi bånå sånki islåm dunyåsini yøk etmek isteyen kåfirlerin dunyådå ønlerindeki tek engelin Turk milleti øldugu båriz bir gercek ve bu seddin Turkler øldugu gibi bir yørumu dusundurmuyør degil Såygilår